0
0

Ostrov El Hierro je nejmenší a zároveň také nejzápadnější z Kanárských ostrovů. Rozprostírá se na ploše velké přibližně 278 km2 a v dnešní době zde žije pouhých 10 000 obyvatel. V dávných dobách byl tento ostrov cestovateli a mořeplavci označen za konec světa a všichni se tedy domnívali, že už žádná další pevnina neexistuje. I když tedy v dnešní době již víme, že se tito vědci mýlili, poté co navštívíte tento ostrov, bude pro Vás zajisté také zbytek světa vedle tohoto ostrova vypadat zcela nedůležitě.

Na rozdíl od svých větších sourozenců, se tento ostrov nestal tak velkým turistickým lákadlem, takže zde během sezóny žádné davy nadšenců nejspíš nepotkáte. Díky tomu se zde však i do dnešní chaotické a moderní doby, doposud dochovala úchvatná, rozmanitá a člověkem naprosto neporušená příroda. Na El Hierru tedy můžete navštívit například skutečné přírodní bazénky s osvěžující vodou, uvidíte zde dlouhé banánové plantáže, překrásné vinice i pro mnohé velice zvláštní piniové lesy.

Ani ostrov El Hierro ale samozřejmě nezapře svůj sopečný původ, takže zde můžete narazit i na lávové potoky nebo mohutné skály a pevné útesy, které jsou dnes již jen pozůstatkem sopečného kráteru. Celý ostrov je navíc díky této své, takřka nadpřirozené krajině pod přísnou ochranou UNESCO. Pokud jste tedy milovníky krásné, ač místy možná trochu divoké přírody, jistě se pro Vás stane návštěva tohoto ostrova naprosto kouzelným a zcela nezapomenutelným zážitkem.

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .