0
0

Peru je dědicem dávných kultur a pyšní se významnou koloniální tradicí. Je kouzelnou zemí s jednou z nejbohatších biodiverzit světa. Po staletí se tu střetávaly odlišné kultury, které umožnily vznik jedinečného dědictví. Peru je místem, které by měl v životě každý navštívit. Je totiž živoucí legendou oplývající nesmírným přírodním, kulturním a historickým bohatstvím.

Peru má pro cestovatele nesmírné kouzlo a není se čemu divit, tato jihoamerická země toho nabízí opravdu hodně:

– země s bohatou historií

– unikátní směsice indiánských kultur a kolonizace

– přítomnost jednoho z divů světa, Machu Picchu

– levná země

– jedinečná příroda

– vysoké Andy i dlouhá pobřeží

Ke vstupu na území Peru je zapotřebí vlastnit cestovní pas s platností alespoň dalších 6 měsíců po návratu. V případě turistických cest obyvatelé České republiky nepodléhají vízové povinnosti. Při vstupu do Peru obdržíte vstupní lístek, který musíte vyplnit a jednu jeho část si uschovat a odevzdat na konci pobytu. Při odletu budete nuceni zaplatit letištní poplatek, který činí okolo 30 amerických dolarů. Před odletem do Peru je dobré konzultovat aktuální zdravotní situaci v zemi s doktorem.

Platidlem je nový sol. Jeden nový sol koupíte za necelých 8 Kč. Směnit jej můžete v Peru v bankách a směnárnách nejlépe za americké dolary. Ve velkých městech jsou bankomaty, některé obchody a hotely akceptují platební karty.

Letadlem nejpravděpodobněji doletíte do hlavního města Limy, odtud se můžete vydat (ideálně autobusem) kamkoliv budete chtít. Přírodní krásy a historické památky jsou totiž rozesety po celém území státu.

Přímo v Limě se nachází nádherná katedrála, arcibiskupský palác, klášter San Francisco a náměstí Plaza de Armas. Za návštěvu stojí místní Museo de Oro, kde se budete moci obdivovat sbírky zlatých předmětů a třeba i mumií. Vrcholem vaší dovolené v Peru určitě bude návštěva slavného Machu Picchu. Ruiny tohoto dávného inckého města skrytého v peruánských Andách byly objeveny až v roce 1911. Před nedávnem bylo Machu Picchu zvoleno za jeden z nových divů světa.

Samotné Andy jsou úctyhodným pohořím dosahující výšky přes 6 000 m. V okolí nejvyšší hory Peru leží stejnojmenný Národní park Huascarán s jednou z největších biodiverzit flóry na světě. Tvrdí se, že tento národní park patří mezi nejmystičtější místa planety.

Mezi turisty je velmi oblíbené i jezero Titicaca nacházející se v Centrálních Andách, na jehož břehu leží přístav Puno, kde najdete i mezinárodní letiště. Právě Puno je označováno jako hlavní město peruánského folkloru.

Zapomenout byste neměli ani na město Cuzco, které je zařazeno na seznamu UNESCO. Nachází se zde kromě jiného pevnost Sacsayhuamán, která sehrála významnou roli v době španělské kolonizace.

V Peru se nachází množství rezervací a národních parků, které střeží nádhernou přírodu této země. Za zmínku stojí náhorní plošina Nazca, kaňon Colca, nebo Národní přírodní rezervace Paracas.

Při svém pobytu v Peru určitě ochutnejte peruánskou kuchyni. Je vynikající, založená na hovězím mase a mase z lam. Místní specialitou je pečené morče. Tradiční přílohou je upravená zelenina. Doporučuje se vyhýbat se nebalené vodě, a to i v restauracích. Její kvalita je totiž často velmi špatná.

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .