0
0

Ahoj lidi,

v neděli jsme se vrátili z hotelu Belorizonte a pokud mám hodnotit jedním slovem tak paráda.. Celkově jsou Kapverdy sice větrné, ale je tam super moře kde se dá blbnout hodiny a ten vítr jen dělá zdejší klima přijatelné aby se člověk neupekl. Pokud fouká více, tak si vždy může člověk natočit lehátko tak, aby na něj nefoukalo. Pokusím se odpovědět na pár nejčastějších dotazů..

Jídlo v Belu je výborné, vždy minimálně jedna ryba, maso hlavně hovězí, ale dobře upravené, byly i krevety, jednou krabi, vždy sýr, velké množství zeleniny a ovoce, zákusky, na snídani jogurty, několik druhů pečiva, máslo, med, marmelády, vajíčka na několik způsobů, káva čaje, dva druhy džusu, mléko… Nikdy jsme neměli problém s množstvím ani s výběrem.

Program v hotelu je vlastně pořád, jsou tam perfektní animátoři kteří se starají o zábavu. Začíná to dopoledne cvičením a tancem na pláži, potom plážový fotbal a volejbal. Odpoledne je cvičení v bazénu a vodní pólo. Každý večer je nějaký program kde se tančí.. Jinak je k dispozici tenisový kurt, stolní fotbal, pinec, kulečník.. My jsme toho moc nevyužívali mimo plážového fotbalu a volejbalu, neboť jsme byli celý den na pláži.

Městečko Santa Maria je malinké a po dvou návštěvách víte kde co najít. Volání z náměstíčka (dřevěná budka) je za pakatel a spojení v pohodě. Výborně se vaří například v restauraci Americos což je hned vedle. Ceny jsou od nějakých 7 eur do 18 eur za langustu. Například výborné tygří krevety z hranolkama za nějakých 15 eur. Zmrzlina stojí od 1.2 do 2 eur jak kde, ale je to velký kopeček, né jako u nás.

Voda stojí 5l asi 2,2 eur, cola a pod. 1,8 eur, víno 1,8 eur, litr místního alkoholu Grogue který má mezi 43 – 45% 6 eur.

Výlety jsou možné vlastně jen dva když neberu možnost navštívit nějaký jiný ostrov, což stojí mezi 165 – 185 eury dle ostrova a je to na jeden den. Dá se samozřejmě koupit letenka na místě a jet na více dnů, když sehnat tam ubytování není problém. První výlet je cesta kolem ostrova, což ale lze i po vlastní ose půjčeným autem (cca 60 eur na den) kdy se člověk může okoupat v solném jezírku (fakt nadnáší jako mrtvé moře) a nakoupit v hlavním městě kde jsou ceny o něco nižší. Celkem fajn výlet. Druhý výlet je na plachetnici, kdy se člověk koupe v záliva u Murdeiry, Prý je taky fajn, ale nebyli jsme.

Ohledně Murdeiry. Byli jsme se tam podívat a mluvil jsem s lidma co tam bydleli a byli všichni maximálně spokojení. Bungalovy jsou o něco větší než v Belu a mají kuchyňku a na terase gril. Dle informací ten kdo má polopenzi má vypnuté sporáky, ale dají se prý spustit. Vybavení kuchyněk je velice slabé a doporučuje se vzít vlastní varnou konvici. V Murdeiře jsou ubytováni Maďarští delegáti a ti jsou zárukou dobrého jídla a služeb. Je to spíš pro ty, co vyhledávají klid, nejsou tam diskotéky a není tam ani moc lidí. Pláž je kamenitá, né oblázky, ale skály. Je tam kousek malé pískovooblázkové.

Pláž v Santa Marii je písčitá a super, moře je čisté a má nádhernou barvu. Kdybych si měl znovu vybrat tak bych opět bral Belo, ale je to věc názoru. My jsme chodili každý večer na procházky do města a to v Murdeiře není dost dobře možné.

Teď k delegátce, která se jmenuje Dominika.. Je to hrozně hodná holka která je schopna a hlavně ochotna cokoliv zařídit a poradit vám. Byl jsem na hodně zájezdech, ale Dominika byla absolutně nejlepší delegát jakého jsme kde měli. Protože nemluvím moc dobře anglicky byla s náma ve městě domlouvat rybaření, poradila nám ohledně auta apod. Pokud butete mít jaký koliv problém,určitě se na ni obraťte. A pozdravujte ji od nás 🙂

Ještě k potápění. V Santa Marii toho se šnorchlem moc neuvidíte, spíš nic. Dá se domluvit potápění s přístrojem, kdy se jede na vraky lodí, nebo do jeskyně a jsou tam i korály. Určitě vám k tomu víc řekna na místě Dominika, ale vím že se jezdí.

Cesta je náročná, ale mezipřistání jsme neměli ani tam ani zpět. Nákupy dárků nenechávejte na free zonu na letiště, neboť tam jsou jen dva obchůdky a ceny jsou vyšší než ve městě.

http://www.cestomaniak.cz/diskuze/afrika/tema383.html

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .