0
0

Dovolenou na Sri Lance jsme s manželem trávili od 23.2.-7.3.2008.

Ubytováni jsme byli v letovisku Beruwela

hotel Club Palm Garden. Pěkný hotel s příjemnou atmosférou, obsluhou a bohatým animačním programem. Jídlo ale bylo po nějaké době okoukané a nezajímavé, jelikož se stále opakovalo to samé a maso neumí v místních podmínkách zřejmě vůbec upravit. Rovněž sladkosti se skládaly většinou z různých pěnových dezertů a pudinků. Známkou bychom místní kuchyni ohodnotili asi za tři.

První den našeho příjezdu jsme potkali místního domorodce (tuk-tukáře) Nikiho. S ochotou a rád nám řekl a ukázal vše co jsme potřebovali. Provedl nás i místním tržištěm, kde nám ukázal různé koření a plody různých tvarů a vůní, zajistil nákup telefonní karty se kterou můžete volat do ČR za pouhých

6 Kč. za minutu atd….. Byla to velice hezká a zajímavá prohlídka s příjemným průvodcem. Domluvili jsme se i na výletech. Na první výlet jsme jeli na loďce po laguně, kde jsme viděli varany a krokodýly a následně nás zavedl na Aurvedské masáže za bezva ceny. Něco fantastického, ale nechte se masážovat opačným pohlavím !!!

Druhý výlet byl do národního parku YALA. Náš průvodce Niki nám vždy, když jsme něco zajímavého chtěli zdokumentovat, zastavil a počkal než vše naatočíme.V parku, ač by nemusel s námi nasedl do džípu a ukazoval nám zvířata, které žijí ve volné přírodě. Je to zážitek,pozorovat slony, opice nebo

elegantního leoparda, jak se protahuje ve větvích stromu.

Poslední výlet jsme absolvovali do deštného pralesa v Sinharaji. Prales s bohatou faunou a flórou, dochován v nedotčené podobě. Sice jsme měli potíže s pijavicemi, které nám v hojné míře pouštěly žilou a obrovským pavoukem na toaletě, který mne málem spolkl , ale vše nám vynahradil pohled na panensky nádhernou přírodu.

Byli jsme pozváni i k Nikimu domů na oběd. Byla to pro nás veliká čest a zážitek, vidět, jak žijí lidé na Srí Lance.

Tahle zem nás oba velice okouzlila, jak přírodním bohatstvím, tak lidmi s dobrým srdcem a úsměvem na rtech. Rozhodně se sem chceme vrátit a už se těšíme, že nás bude vítat náš domorodý přítel Niki se svou rodinou. Závidíme všem, kteří se chystají na Sri Lanku, hned bychom jeli s nimi. (Opravdu je co závidět.) jen co si vzpomenu na projíždku na slonech po pláži.Jen tak,bez sedla,jen jsme se drželi za řetěz a bosí.To nám také zařídil náš přítel Niki.

Přejeme všem příjemnou dovolenou a slunečné počasí. Pokud chcete vědět více, napište nám na email jakýkoliv dotaz, rádi vám všem odepíšeme a rovněž vám můžeme poskytnout kontakt na našeho přítele Nikiho, který se o vás velice dobře postará a zaveze vás kam si jen budete přát za velice rozumné ceny. Jsme s ním v neutálém telefonickém kontaktu.Posílali jsme mu i balík plný našich cukrovinek,ale nejvíc mu chutnalo naše plzenský pivo v plechovce.

http://www.123exotika.cz/ostatni.php?view=detail&id=17

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .