0
0

Moře zakusující se do skalnatého pobřeží, divoká španělská povaha a romantické zátoky

Toto „divoké pobřeží“ je charakteristické svými strmými skalními útesy spadajícími přímo do moře, které v kombinaci se zelenými piniemi vytvářejí nezapomenutelné přírodní scenérie. Táhne se od francouzských hranic až téměř k hlavnímu městu Katalánska Barceloně. Malebné zátoky s plážemi jsou velmi romantické, ale na své si zde přijdou i příznivci dlouhých otevřených pláží. Severní část Costa Bravy je typická jemným štěrkem, ke kterému se směrem k jihu přimíchává hrubší tmavožlutý písek. Skoro všechny pláže na Costa Brava se mohou pyšnit modrou vlajkou, udělovanou za čistotu a udržovanost moře.

Ráj malířů

Výhodou je poloha regionu, jehož krajským městem je Barcelona. Zde se můžete vydovádět co se kultury, architektury, památek a historie týče. Barcelona je významným turistickým střediskem, kde nalezneme například muzeum Salvatora Dalího. Sant Feliu de Guíxols a Tossou de Mar patří k nejkrásnějším úsekům Costa Brava. Koncem 19. století objevili kouzlo Tossa de Mar katalánští malíři, krajináři. Při procházce kouzelnými uličkami starého města navštivte Městské muzeum, které je v jednom z nejstarších středověkých domů, nalepeném na hradby a kruhovou věž, a chlubí se i dvěma obrazy Marka Chagalla. Velice oblíbený u rodin je vodní park Marineland, pyšnící se titulem jednoho z největších vodních parků v Evropě. Nachází se u města Lloret de Mar nedaleko Blanes a nabízí spoustu zábavy jak pro děti, tak i dospělé. Láká i malou zoologickou zahradou s místní a jihoamerickou faunou. V jeho okolí najdete ubytování i občerstvení. ■

Praktické rady

■ LETADLO: Nejpohodlnější, ale také nejdražší způsob přepravy. Spoj létá několikrát denně, jde o přímá spojení (cca 2,5 h) mezi Prahou a Barcelonou.

Pokud se chcete do Katalánska vydat po železnici, autobusem nebo autem, připravte se, že to bude náročnější.

■ VLAK: Přímé vlakové spojení mezi Prahou a Barcelonou neexistuje, a proto budete muset několikrát přestupovat, nejčastěji v Curychu nebo v Paříži. Cesta trvá okolo 29 h.

■ BUS: spojení Praha, UAN Florenc – Barcelona, délka cesty se pohybuje okolo 24,5 h.

■ AUTO: U cesty autem se doporučuje přejezd přes Německo a Francii. Je třeba ale počítat s dálničními poplatky, které jsou ve Francii a Katalánsku poměrně vysoké.

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .