0
0

Pláže na severu

S výjimkou pláže Playa San Felipe v blízkosti obce Guia a pláže Playa de Sardina ve vesnici Puerto de Sardina jsou pláže na severu ostrova Gran Canaria jen kamenité a oblázkové, s mocnými vlnami a silnými proudy, a jsou proto zajímavé hlavně pro surfaře.

Pláže na západě

Stejně jako na severním pobřeží, i pláže na západě ostrova jsou spíše skalnaté a na některých se vyskytují i nebezpečné spodní proudy. Mnohé z nich jsou obtížné přístupné, pouze s vozidlem s pohonem na všechna čtyři kola.

Přesto je třeba upozornit na jednu zajímavou pláž, na Playa de Güi Güi. Jedná se pravděpodobně o nejosamělejší, nejizolovanější a také nejobtížněji přístupnou pláž na ostrově Gran Canaria. Pouze po mnohahodinovém pochodu po svých a to ještě jen za příznivého počasí a za dobrých podmínek na moři, můžete pak tuto, jen asi 1 km dlouhou a nádhernou písčitou pláž, navštívit.

Nudistické pláže

Nejznámější a největší nudistická pláž na Gran Canarii se nachází mezi letovisky Playa del Inglés a Maspalomas na jihu ostrova. Zde se na pláži ohraničené dunami vyznává naturismus. Nejjednodušším způsobem, jak se na nudistickou pláž Maspalomas dostat, je postupovat podél moře. Asi 400 metrů východně od majáku začíná sen pro všechny přátele nudismu. Je tady dokonce i další úsek pláže pro nudisty homosexuály.

Ubytování pro nudisty nabízejí bungalovy „Magnolias Natura“ v Campo de Golf – Maspalomas a hotel IFA Catarina v Playa del Inglés, kde je možnost opalování na střešní terase, s výhledem na duny Maspalomasu.

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .