0
0

Na jižní straně ostrova Tenerife se táhne romantické a poklidné pobřeží Costa del Silencio. Pobřeží je zde lemováno útesy vulkanického původu a divokými skalami. Pro tuto oblast je typická také čerstvá zeleň a krásná příroda, která láká k nejrůznějším procházkám a pěším výletům. Hlavním střediskem je zde malá rybářská vesnička Las Galletas, která je lemovaná menší pláží. Sousedí s letovisky San Miguel a Playa de las Américas. Transfer z jižního letiště zabere asi 25 minut.

Las Galletas je místem, které si oblíbili především milovníci potápění. Ve zdejších vodách je ukryta zajímavá fauna i flóra. Pod vodou můžete potkat velké rejnoky, chobotnice, želvy i malé platýze. Pokud se budete při potápění pozorní, spatříte i malé úhořovce nejdelší, kteří svými tělíčky připomínají vlající trávu. Hloubka vody dosahuje mezi 10 až 30 metry, podmořský terén je velice zajímavý a rozmanitý, skály se střídají s hlubokými rozsedlinami.

Nedaleko se rozkládá ještě další potápěčsky oblíbené letovisko Radazul. Radazul má zajištěno pravidelné autobusové spojení s okolními letovisky i hlavním městem, proto neváhejte a vyrazte za poznáním. Santa Cruz de Tenerife leží v jihovýchodní části ostrova u romantické zátoky. Dominantní stavbou je Dům opery, který je ozdoben 61 metrovým zavěšeným baldachýnem. Opera byla vystavěna podle návrhu architekta Santiaga Calatravy za 90 milionů dolarů a ke slavnostnímu otevření došlo v roce 2003. Další zajímavostí hlavní města je jeho nové nábřeží a museum současného umění Centro Cultural Museo Óscar Domínguez nebo botanická zahrada.

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .