0
0

Costa del Azahar, neboli Pobřeží pomerančového květu, se nachází jižně od Barcelony. Také zde se setkáte s dlouhými a širokými písčitými plážemi, které jsou omývány krásně čistými vodami Středozemního moře. Přátelské prostředí a příznivé cenové relace dělají z Costa del Azahar ideální místo pro dovolenou.

Svůj název získalo toto 120 kilometrů dlouhé pobřeží díky velkému množství pomerančovníků, které se v této oblasti pěstují. Costa del Azahar dnes nabízí také kvalitní ubytování v hotelích a apartmánech, gastronomické zážitky, ale především perfektní podnebí. Po většinu roku zde panuje slunečné počasí, pobyt je tak možný v kteroukoliv roční dobu. Najdete zde rovněž množství kulturních a zábavných podniků, sportovních center a akvaparků. Turistický boom v 70. letech 20. století nepostihl oblast Costa del Azahar v takové míře, jako například sousední Costa Brava. Dodnes zde tak máte možnost poznat to pravé Španělsko. Je dobré proto umět i několik základních španělských slovíček, s angličtinou na některých místech příliš nepochodíte.

Pobřeží Costa del Azahar je skvělým místem dovolené pro všechny, kdo milují příjemné nicnedělání na plážích, ale také pro vyznavače vodních sportů a obdivovatele historických památek. Jsou zde skvělé podmínky pro koupání i opalování. Pobřeží je poseto množstvím letovisek, která na sebe buďto přímo navazují, nebo jsou mezi sebou propojená vlakem. Směrem do vnitrozemí se rozkládá krásná krajina s úrodnými sady, která je ideální pro pěší turistiku i cyklistiku.

Ještě dále se zvedá pohoří El Maestrazgo, jehož úpatí je poseto malebnými vesničkami ve středomořském stylu. Nabízí se tak spousta možností výletů do nejbližšího okolí. Do oblasti Costa del Azahar spadá i Národní park La Sierra de Irta. Krajina ve vnitrozemí pak ukrývá mnohé templářské hrady, křesťanské poustevny i zbytky maurských osídlení. Mezi nejznámější letoviska na pobřeží Costa del Azahar patří Peníscola, Benicássim, Castellón de la Plana, Oropesa, Sagunto, Vinarós, Cullera, Xábia a další.

Peníscola

Peníscola je mnohými považováno za jedno z nejkrásnějších letovisek nejen na Costa del Azahar, ale v celém Španělsku. Kdo jej jednou navštívil, chce se sem opět vrátit. V současnosti se v ulicích městečka setkáte s návštěvníky ze všech koutů Evropy. K dispozici je jim spousta ubytovacích, stravovacích, sportovních i zábavních zařízení. Turisté sem přijíždějí především za překrásnými dlouhými plážemi, ale mnohé láká také množství významných staveb, kterými město oplývá. Historické centrum protkané klikatými uličkami bylo vystavěno na skalnatém pahorku. Dominantou Peníscoly je templářský hrad postavený ve 14. století.

Benicássim

Letovisko Benicássim vypadá už na první pohled velmi luxusně. Mohou za to stavby honosných letních sídel, které si zde v minulosti nechávaly budovat valencijské rodiny. Město je lemováno nádhernými plážemi majícími délku až 6 kilometrů, které patří k těm nejlepším v oblasti. Pobřeží je ideální pro vyznavače vodních sportů, jako je třeba surfing, paragliding, jízda na vodních lyžích nebo vodních skútrech. Průzračně čistá voda Středozemního moře láká také milovníky šnorchlování a potápění.

Oropesa del Mar

Toto poklidné letovisko je také lemováno překrásnými plážemi Morro de Gos a La Concha, kterým dělají krásnou kulisu mohutné skalní útesy. Kromě pobřeží je velmi atraktivní také malebné historické jádro města s bílými domky protkané sítí uliček, v nichž najdete řadu restaurací, barů a obchůdků se suvenýry. Dominantou města je obranná Královská věž Torre del Rey. Oropesa del Mar má dokonalou infrastrukturu, nabízí dostatek ubytovacích zařízení, kulturního i sportovního vyžití. Přesto ji lze považovat za místo, které není nijak přetíženo turisty. Pokud si tedy rádi užíváte zábavy a přitom chcete být daleko od ruchu velkoměst, bude pro vás toto letovisko ideální volbou.

Sagunto

Sagunto je malé městečko, které je turisty hojně vyhledáváno pro celoroční rekreaci. Skládá se z historické části, které vévodí středověký hrad a z přístavu. V minulosti se na vzhledu Sagunta podíleli jak Arabové, tak i Španělé. Staré centrum je opravdu krásné, dlážděné uličky jsou lemované kamennými domky, v nichž se ukrývají dílny místních řemeslníků. K významným památkám města patří kromě hradu ještě amfiteátr, pozůstatky pevnosti a kostel. Také zde na vás čekají velmi hezké a prostorné pláže, které jsou jako stvořené pro lenošení a vodní sporty.

Vinarós

Vinarós je menším a poklidným letoviskem na Costa del Azahar a je pro něj typická velká kamenitá pláž lemovaná útesy. Destinace je ideální pro všechny, kdo chtějí strávit dovolenou stranou od každodenních starostí a shonu. Nekonají se zde žádné bujaré fiesty a večery neruší hluk z diskoték. Za návštěvu stojí centrum města, uprostřed nějž se tyčí arcibiskupský kostel la Asunción s barokním portálem pocházející z 16. století.

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .