0
0

Costa del Azahar je nádherným kouskem španělského pobřeží, které tvoří oblouk dvou provincií – Castellón a Valencie. Pobřeží je dlouhé 120 km s ojedinělou přímořskou krajinou s rozlehlými písčitými plážemi v Oropese del Mar, Torreblance a Alcossebru, ale i s malými zátokami mezi skalami. V jeskyních Sant Josep a La Vall d’Uixo se můžete projet na loďce po podzemní řece nebo v Remigia a Morelle de la Vella si prohlédnout jeskynní malby. Ty najdete také na útesu Barranco de la Valltorta. Také zde najdete známé minerální prameny Altura, Navajas a Viver.

Je to kraj výjimečný jak svými klimatickými podmínkami, tak i svou přírodou a krajinou. Pobřeží lemují pláže s jemným zlatým pískem a přilehlé vnitrozemí se zprvu zelená úrodnými sady, aby se záhy zvedalo do pohoří El Maestrazgo, které zdobí malebné vesničky v typickém středomořském stylu. Vznikla tu velmi zajímavá střediska jako jsou: Sagunto, Castellón de la Plana, Oropesa, Peňíscola, Benicassim, Vinarós, Cullera a další. Nenapodobitelná horská panoramata, čisté moře a velmi přívětivé klima – to vše je Costa del Azahar.

Na severu je Costa del Azahar oddělena od Katalánska řekou Ebro s ekologicky výjimečně cennou deltou, významným evropským zimovištěm tažného ptactva. Z ovoce, kterého je zde hojnost a mnoho druhů, jmenujme na prvním místě proslulé pomeranče, vždyť ne náhodou znamená název Costa del Azahar „pobřeží pomerančovníkového květu“.

Celá oblast je skutečným památníkem starobylé architektury a všichni milovníci historie budou dozajista nadmíru spokojeni. Především takové skvosty jako jsou Valencie, lla, Benicassim, Sagunto či Tarragona se natrvalo vryjí do paměti každého jejich návštěvníka.

Milovníci přírody jistě rádi zavítají do národního parku La Sierra de Irta, kde kromě krásné přírody a skalnatých útesů, vypínajících se nad hladinu moře, najdou i templářské hrady, křesťanské poustevny, nebo například zbytky maurského osídlení.

Docela blízko lázeňského letoviska Benascimu, příkře směrem nahoru od pobřežních hor, se nachází místo nazývané „poušť palem“. Zde již od osmnáctého století pálí karmelitánky slavný likér. Odtud je vidět až ke Colombres, malým sopečným ostrůvkům. Ostrůvky byly nazvány podle hadů, kteří je obývali do doby, než tam byli vysazeni vepři, kteří následně hady vyhubili. Uprostřed nekonečných pomerančových hájů se tyčí mohutné hradby náležící k městu Sabuntu. Kdysi to byla iberská, římská a arabská pevnost.

Nezapomeňte navštívit

– Hlavní tržnici „Mercado Central“ ve Valencii, která se nachází ve staré části města.

– Překrásné náměstí Plazza de la Virgen s katedrálou a kašnou ve Valencii.

– Valencie Puente del Mar s palmovou promenádou táhnoucí se podél řeky Turie.

Zajímavosti a památky

– Vinarós – Iglesia Arciprestal – nádherný barokní kostel s vysokou zvonicí.

– Peňíscola – Hrad ze 14. století, který postavili templáři na arabských základech.

– Nádherná pláž Playa Norte je jednou z nejlepších pláží na valencijském pobřeží.

– Castellón de la Plana – Museo de Bellas Artes – sídlí v budově, která získala cenu za architekturu, je zde působivé keramické oddělení, které mapuje keramickou výrobu.

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .