0
0

Costa de la Luz (Pobřeží světla) se rozprostírá od Gibraltaru až k portugalským hranicím. Krajina s rozsáhlými písečnými plážemi je téměř stále ponořena do horkého slunečního světla. Costa de la Luz je pobřeží světla – jasné a světlé. Název pochází z jasného světla, které lemuje místní bílé uličky a odráží barvu krásného bílého písku na plážích. Pobřeží začíná nejjižnějším místem v Andalusii – městečkem Tarifa a končí u hranic s Portugalskem. Písečné pláže na Costa de la Luz jsou ještě rozsáhlejší, než na Costa del Sol. Počet návštěvníků je zde však několikanásobně menší, a proto každý zde může najít ten „svůj“ kousek pláže s jemným pískem.

V této nejzápadnější části španělského pobřeží v blízkosti hranic s Portugalskem omývané Atlantickým oceánem, si zajisté na své přijdou mimo jiné milovníci golfu, neboť již od jarních měsíců je počasí velmi příznivé s teplotami kolem 20°C. Mořské radovánky trochu znepříjemňuje chladnější moře a to i v letních měsících. Tipem na výlet při pobytu v této oblasti mohou být krásná města Sevila či Cadiz.

Cádizská kuchyně je velmi ovlivněna pěstováním vína a místním rybolovem. Pestrost druhů ryb je opravdu veliká. Vynikající langusty se loví u městečka Sanlúcar de Barrameda. Na každém rohu jsou zde bary, restaurace, chiringuitos, takže určitě nějakou specialitu ochutnejte. Nenechte si ujít ani víno. Nejlépe je navštívit nějaký vinný sklípek (Jerez, El Puerto de Santa María, Chiclana) a objednejte si klasické víno, sherry, moscatel nebo manzanillu.

Atlantické pobřeží Andalusie – Costa de la Luz – se pro cestovní ruch otevřelo teprve před nedávnem. Tato oblast, pro kterou jsou typické kilometry dlouhé a několik set metrů široké pláže z jemného písku, které bezpochyby patří k nejkrásnějším v Evropě, nabízí návštěvníkům velmi pestrou nabídku možností jak příjemně a zajímavě prožít dovolenou. Kromě již uvedených pláží stojí bezpochyby za návštěvu národní park Doňana, který se rozkládá v deltě řeky Guadalquivir, dále klidné vesničky andaluského venkova, stejně jako nejvýznamnější město oblasti – Huelva. Blízkost portugalských hranic potom vyzývá k návštěvě a porovnání těchto dvou blízkých a přece odlišných kultur pyrenejského poloostrova.

Tipy na výlet

Provincie Sevilla

Sevilla (katedrála s Giraldou, Alcázar, Pilátův palác. Park Marie Luisy, čtvrt Triana, uličky a hospůdky v někdejší židovské čtvrti Santa Cruz, pěší nákupní zóna s uličkou Sierpes); Itálica (římské vykopávky); Národní park Doñana zasahující sem z provincie Huelva se vstupem v Acebuche.

Provincie Huelva

Costa de la Luz (Matalascañas); Národní park Doñana (mokřiny, pohyblivé písečné duny, více než 150 druhů ptactva, největší hnízdiště plameňáků, četné druhy savců, např. rys divoký) se vstupem ve vesničce Rocío.

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .