0
0

Costa Calma je vesnicí a zároveň vyhlášeným turistickým rezortem, který se rozprostírá na březích Atlantického oceánu v jižní části Fuerteventury, rozlohou druhého největšího ostrova tvořícího autonomní španělské společenství Kanárské ostrovy.

Vesnice Costa Calma se nachází na začátku poloostrova Jandía, v nejužším místě celé Fuerteventury, které je široké pouze 6 kilometrů. Vesnice Costa Calma byla původně známá po jménem Caňada del Río.

V sedmdesátých letech dvacátého století zde započal razantní rozvoj cestovního ruchu a na pobřeží vyrostlo mnoho hotelových komplexů s přímým přístupem na pláž. Turisté přijíždějí na jih Fuerteventury právě hlavně kvůli exkluzivním plážím, které jsou pokryty bělostným pískem a smáčí je průzračná voda.

V turistickém rezortu Costa Calma mohou turisté počítat s několika menšími nákupními centry, restauracemi a bary, kde zábava trvá až do časných ranních hodin. Poblíž se nachází pláž Playa de Sotavento, která je díky stabilně vanoucím větrům především rájem vyznavačů windsurfingu a kitesurfingu. Proto zde je mnoho půjčoven a surfařských škol. V rezortu Costa Calma, ideální destinaci pro rodinnou dovolenou, je rovněž široká nabídka dalších vodních sportů.

Poloha

Poloha: ostrov Fuerteventura

Souřadnice: 28° 9′ 52″ SŠ, 14° 13′ 24″ ZD

Obyvatelstvo

Populace: 5 531

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .