0
0

V jižní části ostrova Fuerteventura se nachází turistické středisko Costa Calma, které se začalo budovat až s přílivem turistů na ostrov, a to v 90. letech 20. století. Dnes zde stojí mohutná výstavba hotelů, apartmánů, studií a mnoha dalších ubytovacích zařízení pro neustále přibývající turisty ze všech koutů Evropy. Veškerá ubytovací a stravovací zařízení jsou zde na velmi dobré úrovni.

Costa Calma leží u jedné z nejkrásnějších pláží ostrova – Playa del Sotavento, která se táhne podél pobřeží až k městečku Jandía. Máte zde možnost si vyzkoušet celou řadu vodních sportů, jako je surfování, plachtění, parasailing, jízda na vodních lyžích, skútrech nebo šlapadlech. Přihlásit se můžete také do kurzu potápění nebo školy windsurfingu. Za malý poplatek máte možnost si pronajmout lehátka nebo slunečníky. Pláž má pozvolný vstup do moře, proto je ideální pro rodiny s dětmi a nepříliš zdatné plavce.

Costa Calma dnes návštěvníkům poskytuje vše, co si jen během své dovolené mohou přát. Můžete se obklopit luxusem a užívat si dovolenou v městečku s hezkou architekturou, kde na vás dýchne příjemná atmosféra. Asi 20 km směrem na sever se rozkládá další zajímavé středisko Morro Jable.

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .