0
0

Costa Cálida je 250 km dlouhé pobřeží správního území Murcie ležícího na jihovýchodě Španělska. Bývá také někdy nazýváno Horké pobřeží. Častým místem návštěv na Costě Cálidě je pouhých 7 metrů hluboké Mar Menor (Menší moře) známé svými léčivými účinky (díky vysokému obsahu jódu a solí). Jde o lagunu s charakterem podobným Mrtvému moři. Od Středozemního moře je odděleno úzkým pruhem pevniny v délce 22 km zvaném La Manga. Pro milovníky potápění je tu rybářská vesnice Cabo de Palos se svými podmořskými rezervacemi.

Costa Cálida je jednou z nejkrásnějších pláží celého Španělska. Leží jižně od Alicante a táhne se po obou stranách Cartageny od Mar Menor po Áquilas. K léčbě se v Costa Cálida používá také bahno z Mota de la Calcetera. Costa Cálida je skvělým místem pro strávení relaxační dovolené.

Západně od Cartageny, v Golfo de Mazarrón je pobřeží klidnější. Hlavní zdejší letoviska jsou Puberto de Mazarrón a Aguillas: mezi nimi je oblast s několika nádhernými nedotčenými plážemi, kam turistický průmysl příliš nezasahuje.

Díky různorodému mikroklimatu je zdejší vinobraní nejdelší v celém Španělsku – začíná v srpnu a končí až v listopadu. Vinaři si moc pochvalují, že mají na zpracování hroznů víc času, a na kvalitě vína je to znát. To můžete vyzkoušet ve vinných sklepích Bodegas Pedro Luis Martínez, které jsou součástí Vinařské cesty, a tudíž otevřeny všem milovníkům vína.

Nenechte si ujít a poznejte

– La Manga (Mar Menor);

– Murcia (barokní katedrála a další památky);

– Lorca (barokní paláce);

– Valle de Guadalentín (cesta horským krajem Alhama de Murcia – Sierra Espuña – Totana – Aledo – Lorca)

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .