0
0

Za jednu z nejkrásnějších oblastí Španělska je považováno pobřeží s názvem Costa Brava, kde je možné si po většinu roku užívat hřejivého slunce a nádherných písečných pláží. Jde o nejsevernější část španělského středomořského pobřeží, která se táhne v délce cca 220 km od francouzských hranic až téměř k Barceloně.

Costa Brava neboli Divoké pobřeží je součástí Katalánska – jedné z celkem 17 autonomních španělských oblastí. Charakteristickým znakem této oblasti jsou strmé skalní útesy příkře spadající do vod Středozemního moře. Pobřeží je tak velmi členité, na některých místech se nachází téměř nekonečné rovné písečné pláže, jinde se do pevniny zakusují malebné zátoky a menšími romantickými plážičkami. Vše je doplněno svěže zelenými piniovými lesíky. Právě členité zátoky jsou velkým lákadlem pro milovníky potápění a šnorchlování. Nejen pro tyto, ale ještě mnohé další sporty jsou zde naprosto ideální podmínky.

Costa Brava je jednou z turisticky nejnavštěvovanějších oblastí Španělska, protože nabízí jak úžasné možnosti rekreace, tak i kvalitní služby a rozmanité okolí. O zábavu se starají také četné akvaparky s tobogány, skluzavkami a dalšími atrakcemi. Jejich návštěva potěší nejen děti, ale také jejich rodiče. Nejznámější letoviska na pobřeží Costa Brava jsou Lloret de Mar, Tossa de Mar, Blanes, Santa Susanna, Empuriabrava, L´Estartit, Platja d´Aro a mnohé další. Mezi těmito přímořskými centry neustále korzují vyhlídkové lodě nabízející poznávací plavby. Návštěvníci tak mají možnost poznat i jiné části pobřeží.

Costa Brava je tedy posetá převážně rušnými a velmi živými turistickými středisky, kde se dá okusit noční život plný španělského temperamentu. Najdete zde však také malé rybářské vesničky a ve vnitrozemí ukryté obce, v nichž se žije stejně, jako před desítkami let. Z hlediska historie a památek jsou zajímavé dvě městečka a to Tarragona, kde je k vidění románsko-gotický cisterciácký klášter Santes Creus a krásná katedrála. Celé město je obklopeno hradbami z předřímského období. Na Costa Brava byste neměli vynechat ani městečko Montserrat, kde byl v nadmořské výšce 1236 metrů postaven v 17. století klášter.

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .