0
0

Seznamte se, prosím

Costa Blanca je turistický název provincie Alicante, rozkládající se na pobřeží Středozemního moře. Je to výjimečný kraj nejen svými klimatickými podmínkami, ale také svou přírodou a různorodostí krajiny. Na rozloze 5 817 km² tu žije 1 490 265 lidí. Má 141 správních obcí. Hlavním městem je Alicante (283 243 obyvatel). Úředními jazyky jsou španělština a valencijština. Proto tu mají obce někdy dvě jména. Provincie Alicante je nejjižnější ze tří provincií autonomního Valencijského regionu. (více)

Pobřeží

Pláž Granadella (Jávea)Pláže písčité i oblázkové. Rovný a poklidný břeh i strmé mořské útesy. Velké zálivy i malinké zátoky ukryté mezi skalami. Rybářské přístavy, živé pobřežní promenády a strážní věže, které připomínají, že tu kdysi řádili piráti. Alicante, správní centrum stejnojmenné provincie, Dénia, brána pobřeží Costa Blanca, Benidorm, město nepřetržité zábavy, Calpe a jeho symbol Peñón de Ifach a další letoviska, protože Costa Blanca, čili Bílé pobřeží, jak zní doslovný překlad této části španělského Středomoří, je dlouhé 219 kilometrů.

Do vnitrozemí

Zelená údolí skrývající se v divoké horské krajině, krápníkové jeskyně, ruiny arabských hradů, botanické zahrady, strážní věže, kouzelné malé vesničky, jejichž bílé domky v úzkých a strmých uličkách připomínají jejich arabský původ, města o něco větší, jejichž historické památky tu zůstaly jako svědci zašlých časů. Stojí za to opustit na chvíli pobřeží a vydat se trošku dále od moře, za poznáním kraje, který utvářela příroda i lidé.

Elche a jeho dáma, palmový háj, datle a mysterium

Mozaika zajímavostí

Veselte se, radujte se…

… protože „las fiestas“ jsou tu. Las Fiestas, čili slavnosti patří ke Španělsku stejně jako slunce, moře, dobré víno či býčí zápasy. Na Costa Blanca jsou slavnosti součástí každodenního života. Je to oblast, která přitahuje zvlášť bohatými tradicemi folklóru a nejrůznějších zvyků. (více)

Nebojte se místní kuchyně

Na jídle si dávají zdejší obyvatelé zvlášť záležet. Krátce řečeno, je to kuchyně středomořská, zdravá, vyvážená, chutná. Zrozená z moře i země. (více)

Paella alicantina neboli alicantská paella

Arroz caldoso de salmonetes y calabaza neboli šťavnatá rýže s losůsky a dýní

Rape al „all i pebre“ neboli ďas mořský s omáčkou „all i pebre“

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .