0
0

Na severovýchodním pobřeží ostrova Fuerteventura se rozkládá jedno z nejživějších prázdninových středisek – Corralejo. V minulosti zde stávala jen malá rybářská vesnička, která se však s příchodem turistů začala proměňovat ve stále oblíbenější a dosti významné turistické centrum.

Z místního přístavu se můžete vydat lodí na zajímavý výlet na sousední ostrovy Lanzarote a Lobos. Corralejo nabízí spoustu možností, jak strávit pohodovou a ničím nerušenou dovolenou. Můžete zde v klidu relaxovat a chytat bronz na pláži Playa de Coralejo nebo se vydat na nějaký zajímavý výlet do okolí. Letovisko je vhodné pro rekreační i aktivní dovolenou. V centru naleznete četné obchůdky a krámky se suvenýry, bary a restaurace lákající k ochutnávce typických španělských specialit. Návštěvníci zde najdou také řadu kvalitních ubytovacích zařízení se službami na velmi dobré úrovni.

Pláž Playa de Corralejo má pozvolný vstup do moře, čímž se stala vyhledávanou hlavně rodinami s malými dětmi a nepříliš zdatnými plavci. Pláž je rájem pro surfaře, Corralejo je údajně nejlepším místem v Evropě, kde je možné se věnovat klasickému surfu na vlnách. Hojně sem přicházejí pokročilí mistři, ale také naprostí začátečníci, kteří se mohou přihlásit do některého z kurzů surfingu. Ve středisku Natural Surf si můžete zapůjčit plováky těch nejznámějších značek, jako třeba GUL, BIC, Sex Wax a další. Vyzkoušet si zde můžete ještě mnoho dalších neméně zajímavých vodních sportů, jako je například parasailing, jízda na vodních lyžích, skútrech nebo vodních šlapadlech.

Na své si v průzračně čisté vodě Atlantského oceánu přijdou také milovníci potápění a šnorchlování, kteří mohou pozorovat bohatý podmořský život. Za malý poplatek je možné si pronajmout lehátka a slunečníky. Centrum letoviska nabízí četné restaurace, bary, kavárny, obchody i zábavní centra. Historické jádro městečka se rozkládá kolem původního přístaviště s minipláží.

Zajímavou atrakcí Corraleja je asi 3 km vzdálený přírodní park Parque Natural de las Dunas de Corralejo, pro který jsou typické nevelké písečné duny podobající se dunám Maspalomas na ostrově Gran Canaria. Park se rozkládá na ploše asi 7 km čtverečních a díky asfaltové silnici, která ho protíná je k němu dobrý přístup autem. Za silnějšího větru se však může stát, že vám silnice doslova zmizí před očima a je potřeba ji pak upravit písečným pluhem.

Podél parku se rozkládá několik pláží, které jsou místy písčité a místy kamenité. Některé pláže jsou dokonce oficiálně vyhrazeny nudistům, takže pokud se také rádi opalujete bez plavek, neváhejte a vyrazte právě sem. Duny navíc chrání před větrem a poskytují dostatek soukromí. Mnoho dalších nudistických pláží pak najdete ještě na jižním poloostrově Jandía. Fuerteventura je však ostrovem, kde nudismus není zakázán, proto se mu můžete oddávat téměř kdekoliv bez omezení.

Z Corraleja to není daleko ani do největšího ostrovního akvaparku Baku Water Park, kde se můžete vyřádit na tobogánech, skluzavkách, bazénech, vířivkách, umělých vlnách a mnoha delších vodních atrakcích. Celodenní vstupné vás vyjde na 22 Euro pro dospělou osobu a 17 euro pro děti do 12 let.

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .