0
0

Conil de la Frontera je přibližně 20 tisícové příjemné španělské městečko ležící na jihovýchodě Andalusie, asi 40 kilometrů od Cádizu. Jeho hlavní předností jsou nádherné dlouhé písečné pláže, lemované útesy a piniovými háji. Není se tak čemu divit, že se hlavním zdrojem ekonomických příjmů stal cestovní ruch.

Conil de la Frontera se rozprostírá v samé srdci pobřežní oblasti Andalusie, kde je omýváno vodami Atlantského oceánu. Jeho severním sousedem je letovisko Chiclana de la Frontera a na jihu hraničí s Véjerem de la Frontera. Město bylo založeno Féničany, kteří se věnovali rybolovu, zejména tedy lovu tuňáků. Následovali Římané, kteří Conilu dali důležitost tím, že skrze něj vedli silnici Vía Herculea, jež byla spojnicí mezi Málagou a Cádizem. V roce 1299 se ve městečku usadil Alonso Pérez de Guzmán, po kterém byla pojmenovaná nejen věž vystavěná na obranu proti případnému útoku, ale nakonec i celé město. Věž Torre de Guzmán je dnes jednou z nejvýznamnějších památek Conil de la Frontera. Další zajímavou stavbou, která stojí za prohlídku je kostel svaté Kateřiny.

Za patronku Conilu je považována Nuestra Señora de los Virtudes, na počest které se každoročně ve městě mezi 7. a 11. zářím koná oslava. Dalším patronem je San Sebastián, který se oslavuje nejbližší neděli okolo 20. ledna. V ten den se jeho socha přenáší z Conilu až k borovému háji El Colorado, samozřejmě za přítomnosti většiny obyvatel města. Conil de la Frontera ale neláká návštěvníky jen na své historické památky a oslavy svátků, ale především na své čisté, dlouhé, písečné pláže a okolní přírodu.

Najdete zde pláže jak přírodní, tak i upravované, velké i menší, veřejné i odlehlé. Za hlavní pláž je považována Playa de los Bateles, která je nejdelší a většinou se na ní nachází také nejvíce lidí. K dalším oblíbeným plážím patří Playa La Fontanilla, Playa del Gallo Fuente, Playa Punta Lejos a Cala del Aceite. Přitažlivá je rovněž pláž Playa El Roqueo, na níž se nachází bunkr pocházející z občanské války.

Pokud vás povalování na plážích přestane bavit, nabízí se spousta možností aktivního trávení času. Vyzkoušet si zde můžete snad všechny možné vodní sporty, pobřeží si oblíbili zejména vyznavači kitesurfingu a windsurfingu. Zdejší pláže jsou jako stvořené pro projížďky na koni, okolní krajina pak láká k turistice a cyklistice. V samotném centru Conil de la Frontera najdete dostatek zábavy i nákupních možností. Samozřejmostí je široká nabídka ubytování, obchody, pizzerie, bary i kavárny. Vynechat byste neměli ani návštěvu místního vyhlášeného trhu. Typickou andaluskou kuchyni je možné ochutnat v některé z restaurací. Můžete si dát tuňáka, krevety, ochutnat mečouna, steaky s hovězího masa nebo vepřovou pečeni z místních černých andaluských prasat. Jídlo pak zapijete místním vínem Rioja, které se vyrábí v blízkém letovisku Atlanterra.

Conil de la Frontera není mezi turisty ještě tolik známé, proto zde panuje klid a pohodová atmosféra. Za odpočinkem sem přijíždí hlavně Španělé, ale poslední dobou začali krásy tohoto pobřeží objevovat také Němci. Zajímavé je i okolí letoviska, asi 16 km daleko se rozkládá golfový resort Dehesa Montenmedio Golf Club Costa de la Luz, který je jedním z nejlepších v celé Evropě. Za návštěvu pak stojí také zříceniny římského města Baelo Claudia, 4 kilometry dlouhá pláž Bolonia lemovaná písečnými dunami nebo město Cádiz. Asi 70 km je vzdálen Gibraltar, kde se nachází mezinárodní letiště.

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .