0
0

Na jihovýchodě prosluněné Andalusie se v nadmořské výšce 638 metrů rozkládá malebná vesnička Cómpeta, kde žije kolem 2700 stálých obyvatel. Najdeme ji ve vnitrozemí, asi 12 km od pobřeží Středozemního moře. Fakt, že se zde nemůžete koupat ve vlnách moře je skvěle kompenzován vynikajícími podmínkami pro provozování aktivní turistiky.

Cómpeta totiž leží v hornaté oblasti zvané Axarquía, která je ideální pro pěší turistiku i cykloturistiku. V blízkosti se nachází chráněná přírodní oblast Sierra de Almijara. Nádherná je především túra na vrchol El Lucero, který dosahuje výšky 1779 metrů nad mořem a je z něj úžasný výhled na Granadu a dokonce i na vzdálené Maroko.

Jsou zde také možnosti celodenních výletů. Z Canillas de Albaida, který se nachází asi 3 km od Cómpeta, se můžete vypravit po klikaté horské silnici až k průsmyku Puerto Balanquillo ve výšce 1200 metrů. Odtud je to ještě dalších 200 výškových metrů k dalšímu průsmyku Puerto de Cómpeta.

V centru obce se nachází mnoho restaurací a barů, kde si můžete pochutnat na místních specialitách nebo posedět u skleničky dobrého vína. Právě zde se produkuje jedno z nejsladších vín v oblasti La Axarquía. Jsou zde také obchody, restaurace a zábavní podniky.

Z Cómpeta se můžete pravidelnou autobusovou linkou vypravit do některého z okolních letovisek, jako je třeba Torrox Costa, Nerja či Frigiliana. Cómpeta navíc leží asi jen 50 km severovýchodně od Málagy, která je snad největším turistickým lákadlem oblasti.

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .