0
0

Na severu Kantábrie se rozkládá malá obec Cóbreces, kde žije kolem 700 obyvatel. Je zajímavá především svou krásnou pláží a nedotčenou okolní krajinou. Tyto přírodní přednosti dělají z Cóbreres stále přitažlivější a oblíbenější letovisko vhodné pro trávení letní dovolené. Přestože je vesnička poměrně malá, najdete zde vše potřebné, aby byl váš pobyt příjemný a bezproblémový. Pro turisty je zde připraveno kvalitní zázemí v podobě ubytovacích, stravovacích, zábavních i sportovních zařízení.

400 metrů dlouhá pláž Luana se nachází asi 1,5 km daleko od centra obce a její šířka dosahuje v průměru 27 metrů. Má pozvolné svažování do moře, proto si ji oblíbily hlavně rodiny s malými dětmi a také nezkušení plavci. Za malý poplatek máte možnost si pronajmout lehátka a slunečníky, nebo se věnovat některému z vodních sportů, jako je surfování, paragliding, jízda na vodních lyžích, skútrech nebo šlapadlech. Díky průzračně čisté vodě Biskajského zálivu si zde na své přijdou také potápěči, kteří mohou pozorovat bohatý podmořský život.

Cóbreces leží asi jen 39 km jihozápadním směrem od zajímavého města Santander, které je hlavním městem Kantábrie. Leží v široké zátoce a slouží jako přístav i rekreační turistické středisko. Najdete zde spoustu obchodů, vináren, restaurací a kaváren. V centru města stojí palác Palacio Real z 19. století postavený pro krále Alfonse XIII. a jeho ženu Victorii Eugenii. Palác není přístupný veřejnosti. Asi 3 kilometry od Santanderu byly v roce 1991 objeveny jeskynní malby v jeskyni La Garma.

Za výlet rozhodně stojí také známá jeskyně Altamira, kde byly v roce 1886 nalezeny pravěké nástěnné malby, převážně s motivy zvířat. Jeskyně je jedním z prvních významných dokladů o vyspělosti pravěkého výtvarného umění a zároveň svědectvím o životě paleolitických lidí. V dnešní době je zapsána na Seznamu světového dědictví UNESCO a je považována za unikát v paleontologickém umění.

Cóbreces skýtá mnoho dalších pozoruhodností a pamětihodností. Pokud zatoužíte po poznání dalších zajímavých míst v oblasti, vydejte se například do městečka Santillana del Mar nebo Vicente de la Barquera, kde si můžete zahrát golf na hřišti Golf Sta. Marina.

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .