0
0

Ciutadella patří k nejnavštěvovanějším destinacím ostrova Menorka. Toto historické centrum ostrova si dodnes uchovalo atmosféru starých středověkých měst. Historické jádro se šlechtickými paláci, katedrálou, radnicí a malebnými uličkami bylo prohlášeno za národní kulturní památku.

Ciutadella, druhé největší město na ostrově a hlavní město jeho západní části, založili Kartáginci. Za Maurů bylo hlavním městem ostrova do té doby, než je Angličané ze strategických důvodů přeložili do Maó (Mahón). Biskupské sídlo a katedrála jsou však nadále v Ciudadele.

Město s dominantní katedrálou a mnohými šlechtickými paláci přímo dýchá historií. Určitě vás okouzlí malebnými úzkými uličkami, které se městečkem klikatí. Obelisk na Bornu upomíná na vandalský vpád Turků ve stejné době, kdy i piráti udržovali obyvatele středomořských ostrovů v neustálém strachu.

Ciudadela je slavná svým městským svátkem – Festes de Sant Joan. Jezdci na menorských koních se utkávají v nejrůznějších soutěžích a turnajích ve staré části města. Oslavy se konají v předvečer svátku sv. Jana Křtitele. Je to jeden z nejznámějších a nejoblíbenějších svátků celého Španělska a váže se k němu celá řada lidových obyčejů.

Milovníkům nočního života doporučujeme okolí přístavu, kde je větší koncentrace barů a diskoték. Určitě navštivte sklípek La Guitarra, kde sympatická a vstřícná obsluha nosí na stůl ta nejlepší tradiční mallorská a menorská jídla.

Pobřeží v přístavu Ciutadella je většinou kamenité, v blízkosti města se však nachází řada menších pláží, na které existuje autobusové spojení. Pláže v okolí Ciudadely, jako je Cala Santandria, Cala Blanca nebo Cala Morell, nabízejí návštěvníkům kromě krásné krajiny i nádherně čistou a průzračnou vodu. U některých pláží vyrostla v posledních letech menší turistická centra s obchody, bary a restauracemi.

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .