0
0

Vrcholek Victoria Peak (552 m.n.m.) je nejvyšším bodem na ostrově Hongkong a díky neuvěřitelně zajímavé vyhlídce a snadným spojením pomocí Peak Tram – tramvají tedy spíše zubačkové dráhy s neuvěřitelnou strmostí je jedním z nejvyhledávanějších cílů návštěvníků.

Výlet na Peak je doporučován v každém turistickém průvodci a hodně fotografických pohledů na celý Hongkong pochází právě odtud. Dostupnost vyhlídky je zde zajištěna pomocí zubačkové dráhy tzv. Peak Tram umožňující rychlé spojení s nástupní stanicí umístěné v čtvrti Central z ulice Garden Road. Dráha vznikla již v roce 1888 kdy bylo v okolí na úpatí kopce již několik letních sídel zámožných britských kupců. Ti si zde stavěli sídla aby unikli před horkem a vysokou vlhkostí (na Peaku je cca o 5°C chladněji). Dnes je tato lokalita stále prestižním residenčním místem, což dokladájí ceny zdejších nemovitostí. Ty jsou zde nejdražší na světě, předčí je údajně jen nemovitosti v Monaku na Ave Princess Grace.

Peak Tram jezdí denně od 7:00 – 24:00 za 25 HKD jedna jízda, 36 HKD zpáteční, zaplatit můžete kartou Octopus. U nástupní stanice se můžou tvořit i fronty, každopádně vám čekání mohou zpestřit Číňané chtějící se s vámi vyfotit, kolegovi jsme od této události říkali Brad(li) Pitt.

Z tramvaje zdolávající převýšení 386 metrů převýšení jsou krásné výhledy, trasa je neuvěřitelně strmá a cesta trvá cca 8 minut. Doporučuji se zde posadit, poněvadž strmost je veliká, někteří stojící lidé zde skoro visí na držadlech.

Na vrcholek dorazíte do konečné stanice umístěné pod budovou Peak Tower ve tvaru kovadliny označované také za pánev Wok. Vyhlídková terasa je na střeše této sedmipatrové budovy, kde musíte elevátory projet všechna patra postupně a shlédnout tak všechny obchody co zde jsou. Myslím, že je to marketingově dobře propracované řešení, jen cesta na vyhlídku trvá déle. Vyhlídka je fascinující, nabízí hodně míst pro fotografování. Pokud vás již panorama Hongkongu omrzí tak se můžete vydat do protější budovy Peak Galleria, třípatrové nákupní středisko, kde doporučuji navštívit občerstvení v Mac Donaldu, kde je super venkovní zahrádka s výhledem na druhou stranu kopce, plného stromů a zeleně, kdy při zapadajícím slunci zažijete krásné pohledy kontrastující s výhledy na budově Peak Tower na panorama velkoměsta.

Pokud vám to nepřipadne fádní tak můžete zajít i do zdejšího muzea voskových figurín Madame Tussauds. Zajímavá může být i turistika, kterou jsme již nestihli absolvovat. A tak alespoň doporučím to z mého pohledu nejzajímavější. Je to cesta na samotný vrcholek cestou Mount Austin Road, kde bylo kdysi sídlo guvernéra, jenž vypálili do základů Japonci za druhé světové války a nyní je zde k vidění pouze jeho zahrada, dnes Victoria Peak Garden.

Pokud si nezakoupíte zpětnou jízdenku tak můžete z vrcholku Peak seběhnout i několika cestami, stejně tak sem můžete i vyběhnout. Vzhledem k naší kondici a zdejšímu vedru jsme však vždy zvolili jízdu pomocí Peak Tram.

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .