0
0

Macao je od roku 1999 zvláštní administrativní oblastí s portugalskou koloniální minulostí patrnou na každém kroku. V současnosti je Macao hlavním světovým městem hazardních her, ale jistě nenabízí jen tuto zábavu. Otevření nového kasína Sands v době naší návštěvy bylo však jedním z nejsilnějších zážitků.

Macao leží 60 km na západ od Hongkongu u ústí Perlové řeky. Jedná se o poloostrov Macao, ostrov Taipa a Coloane o celkové rozloze 26 km2. Ostrovy Taipa a Coloane jsou spojeny pásmem Cotai se zavezeným mořem vytvářejícím jeden ostrovní celek.

Poloostrov s ostrovem je spojen třemi mosty nabízejících zajímavé výhledy, stojící za projížďku obvzvláště v noci. V Macau naleznete zajímavou atmosféru získanou také díky koloniální minulosti trvající o 300 let déle než v Hongkongu. Proto zde jsou také úžasné památky, starobylé pevnosti, kostely, náměstí a míšení Číňané s portugalským obyvatelstvem. Oproti Číně je zde ještě legální hazard a kasína. Proto je toto místo vyhledávanou destinací hráčů z celého světa. V současnosti se ve zdejších kasínech utratí za 3 měsíce co v Las Vegas za celý rok, tzn. Že je zde 4× vyšší herní obrat. Díky tomu je Macao hlavním městem hazardu. Licencovaný hazard zde byl zaveden již v roce 1847 jako způsob výdělku, v období kdy se veškerý obchod přesunul do Hongkongu a Macao ztrácelo svůj obchodní vliv. Po předání kolonie Číně jako zvláštní administrativní oblasti v roce 1999 byl ukončen roku 2002 monopol na licence kasín. Tuto výsadu totiž vlastnil miliardář Stenley Ho a zrušením monopolu se trh hazardu otevřel i pro další investory. Dnes je v Macau více než 33 kasín (staví se stále nová) a první kasíno se zahraničním majitelem bylo kasíno Sands. V den naší návštěvy se otevíral nový obří resort dalšího kasína Sands na ostrově Taipa v pásmu Cotai.

Jak se dostat do Macaa.

Do Macaa lze přicestovat letecky, nejčastěji sem však putují turisté z Hongkongu trajekty. Výběr máte ze třech společností. Trajekty First Ferry, TurboJet a trajekty CotaiJet vyrážejících od přístaviště Chine Ferry Terminal na Canton Road z čtvrti Tsim Sha Tsui nebo nejlépe vyrazit z terminálu Shun Tak Centre na Centralu v HK Islandu.

Každá společnost má jinou barvu lodí, jsou žluté, červené nebo modré. My jsme zvolili společnost TurboJet s typickými červenými loděmi vyplouvajících z části Cental. Cesta do Macca trvá zhruba 40 minut v ekonomické třídě stojí od 140 HKD.

Pokud máte dostatek finančních prostředků tak si zvolte cestu vrtulníkem, směr Macao odlétá každých 30 minut z Macau Ferry Terminal za 3700 HKD na osobu a jednu cestu. Let trvá pouhých 15 minut.

Do jakého kasína zajít a co potřebujete?

Všechna kasína mají otevřeno nonstop a nevyžadují společenský oděv. Je zde zakázáno natáčet a fotit, takže na fotografie z kasína zapomeňte. Resorty jsou obrovské, v jednom kasínu lze ztrávit celý den, najdete zde opravdu vše, od obchodů, restaurací, ubytování až po samozřejmou nabídku všech druhů hazardních her.

Na poloostrově Macau navštivte Hotel Lisboa ležící na ulici Avenida de Lisboa. Tato okázalá stavba je dominantou města a vlastní ji miliardář Stenley Ho. Naproti hotelu Lisboa je menší budova Grand Lisboa spojena s hotelem podzemním průchodem. Zde naleznete kasíno a nákupní pasáž a několika restauracemi. Samotná prohlídka Hotelu Lisboa stojí za návštěvu, uvnitř můžete vidět několik zajímavých rekvizit vystavených pro turisty, včetně krásně zdobeného interiéru s obrovským křišťálovým lustrem.

Na ostrově v pásmu Cotai nesmíte zapomenout na návštěvu resortu Venetian patřícího ruským majitelům. Hotel nabízí možnost ubytování až ve 3000 pokojích s lázeňskými službami. Venetian je replika Benátek v exteriéru i interiéru. Pasáž obchodů v které jsme se jednoduše ztratili, nabízí umělé nebe, mosty nad vodou a dokonce gondoly s gondoliéry, vyhlížející konec pracovní doby. Zřejmě to musí být nudné povolání plavit se s loďkou v interiéru. Trochu kýčovité prostředí nám poskytlo azyl v podvečer náročného programu chození po celém Macau. Neuvěřitelně klimatizované prostory pasáže s kavárnou obsluhovanou krásnou portugalkou Vás jistě přesvědčí nejen k zastavení, ale i k občerstvení. V obchodech světových značek zde skoro nikdo není, v kasínu je však poměrně plno návštěvníků.

V den naší návštěvy se otevíralo, jak jsem již zmínil, nově postavené kasíno Sands Cotai Central. To leží naproti Venetian kasína a tak se po tamním sympatickém odpočinku přesouváme k hlavní atrakci, slavnostnímu otevírání. Byl to velký zážitek, jenž se nepoštěstí každému. Na programu této neuvěřitelné atmosféry byl provazochodec mezi budovami a krásné hostesky. Celý den jsme tak zakončili hraním her, především automatů s občerstvením zdarma. Výhry a prohry nikdo nepočítá. Je to tak silný zážitek, jenž Vás zaměstná natolik, že lehce zapomenete na nutný přesun lodí zpět do Hongkongu. Poslední loď jsme stihli pomocí taxikáře co překročil veškeré rychlostní limity a dopravil nás z ostrova Taipa na poloostrov odkud jsme vyrazili na zpáteční cestu, směr již potemnělý Hongkong. Pokud dorazíte poslední lodí na HK Island tak spěchejte na metro, poslední nám ujelo takže pokud jste ubytováni na poloostrově Kowloon tak musíte absolvovat noční anabázi s dopravou. Jedná se však také o zážitek a zkušenost, ale o tom až někdy příště.

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .