0
0

V andaluském údolí Valle de Lecrin se v nadmořské výšce 637 metrů rozkládá obec Chite. Je situována na úpatí pohoří Sierra Nevada, proto se z ní naskýtá úžasný výhled na okolní krajinu a hory. Vesnička, kde žije jen kolem 300 obyvatel je obklopená nedotčenou přírodou, olivovými a mandlovými háji. Touto oblastí navíc protéká celá řada řek, proto je zde krajina stále zelená a svěží.

Kromě přírodních krás nabízí Chite také množství historicky zajímavých staveb a dalších památek. K vodění jsou zde arabské hrady, vodní mlýny a typické španělské statky, z nichž některé poskytují i ubytování. Na své si zde přijdou jak milovníci historie, tak i aktivní turisté hledající vhodné terény pro pěší turistiku. Nakoupit si můžete v některém supermarketu, v obchodě nebo na trhu. O hladové žaludky se starají místní restaurace vařící skvělá španělská jídla.

Oblast je vyhledávaná jak v létě, tak i v zimě. V Sieře Nevadě najdete významné lyžařské středisko, kde je vám k dispozici několik vleků, 15 sedačkových a 2 kabinkové lanovky. Dolní stanice lanovky se nachází v nadmořské výšce 2100 metrů. Celkem se lyžaři mohou prohánět po 76 km lyžařských sjezdovek nejrůznějších obtížností. Kromě sjezdových tratí jsou přichystány také tratě běžkařské v délce 4 km. Z dalších služeb, které středisko nabízí, jmenujme například, lyžařskou či snowboardovou školu pro děti i dospělé, sněhový park, halfpipe atd.

Jestliže toužíte poznat ještě další zajímavá místa této části Andalusie, stačí se vypravit do 25 km vzdálené Granady, nebo 120 km vzdálené Málagy.

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .