0
0

Chipiona je město nacházející se v Andalusii, v části zvané Costa de la Luz. Je to místo, kde si každý najde to své – dá se zde odpočívat na krásné pláži, věnovat se řadě sportů či jen tak sedět s přáteli. Město bylo oblíbeným cílem již v 19. století, kdy se zde nacházely námořní lázně. A svou atraktivní tvář neztratilo ani dnes.

Jedná se o poměrně malé městečko, počet stálých obyvatel se pohybuje okolo 18 tisíc. Název města je odvozen od starobylého majáku u řeky Guadalquivir, jehož autorem je Quinto Servilius Cipión.

Jelikož se jedná o dlouholetý oblíbený cíl turistů, je zde velice vysoká turistická vybavenost. Ubytování je možné sehnat jak v levnějších, tak také v luxusních pětihvězdičkových hotelech.

Chipiona se pyšní několika krásnými plážemi. Pláže jsou čisté, pokryté jemným bílým pískem a nabízejí jak čilý ruch, tak také klid a soukromí. Záleží jen na vás, co si vyberete. Nejznámějšími plážemi oblasti jsou Playa de la Regla, Playa del Camaron, Playa la Ballen a další.

Nejstarší stavbou oblasti je již zmíněný maják. S výškou 69 metrů se jedná o největší maják ve Španělsku a o třetí největší maják na světě. Za jasného dne se vám z vrcholku majáku nabídne kouzelný pohled na celé širé okolí. Dalšími architektonickými památkami je například klášter (The Monastery of Nuestra Señora de Regla) či hrad (Chipiona Castle).

Kromě opalování a prohlížení památek se můžete rovněž věnovat různým sportům, například golfu, surfingu, plachtění, windsurfingu či kitesurfingu.

Místní restaurace nabízejí řadu skvělých pokrmů a to především z mořských plodů. Ve městě se každoročně konají nejrůznější karnevaly. Hlavní karneval se koná v průběhu ledna a února. V tu dobu jsou ulice plné barevných kostýmů, vůně jídla a tónů hudby.

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .