0
0

Chiclana (celým názvem Chiclana de la Frontera) je malebné městečko, které leží přímo v srdci Costa de la Luz v Andalusii. Hlavním lákadlem jsou Playa de la Barrosa a Playa de Sancti Petri.

V oblasti je široká nabídka možností ubytování. Mnoho hotelů, hostelů a apartmánů se nachází jak v Novo Sancti Petri, tak na Playa de la Barrosa. Jsou dobře vybavené a vynikající je také kvalita služeb. U řady hotelů se nachází rovněž hřiště, bazény (včetně dětských a vnitřních), masážní salóny a fitness centra, diskotéky a noční kluby.

Jedna ze dvou pláží je La Barrosa. Jemný písek se rozprostírá v délce 8 km. Jedná se o velice oblíbenou pláž, která za svou čistotu obdržela modrou vlajku. Pláž je lemována borovicemi, které tvoří příjemná, stinná místa. Pobřežní promenádu tvoří řada restaurací, kaváren a barů. Na žádném menu samozřejmě nechybí výborné osvěžující nápoje a pokrmy z ryb.

Na severním konci pláže La Barrosa se nachází opuštěná rybářská vesnička Sancti Petri. Vesnice byla nejspíše opuštěná během vlády generála Franca. Někteří lidé se sem nyní vrací a dochází k renovování obydlí. Oblast je však chráněna před přílišným rozvojem. A tak se i dnes můžete procházet po téměř prázdných ulicích mezi opuštěnými budovami školy, radnice, kina či kaple. Nachází se zde menší přístav. Místo nabízí skvělé podmínky pro plachtění či windsurfing. Svou základnu zde má také jachtařský klub. V blízkosti pláže můžete navštívit rovněž několik barů a restaurací, s jejichž teras se vám nabídne nádherný pohled na moře.

Na pomezí těchto dvou pláží se nachází komplex Novo Sancti Petri. Jedná se o luxusní sportovní areál, kde kromě čtyřhvězdičkových hotelů najdete rovněž golfový klub, jezdecké centrum, obchodní centrum, atd.

Samotné město Chiclana je dosti rušné. Na náměstí v centru města je krytá tržnice, kde si můžete zakoupit nejen suvenýr, ale také ovoce, zeleninu a ryby. Na ostrově naproti Sancti Petri nejspíš stál slavný Herkulův chrám. Na jeho místě byl v 18. století postaven hrad Sancti Petri (Castle of Sancti Petri). Přímo v Chiclanu pak stojí pěkný barokní kostel Ježíše Nazaretského. Najdete zde však celou řadu dalších architektonických památek.

Kromě nádherných pláží a zábavy nabízené hotelovými komplexy se můžete vydat také na některou z cest po okolí. Chiclana jich nabízí hned několik. Ruta del Vino („cesta vína“) vede městy, která jsou známá produkcí kvalitního vína. Po trase navštívíte rovněž vinice, z nichž některé mají již více než stoletou tradici, ale také řadu historických památek. Výlet končí ve městě Jerez de la Frontera, kde se nachází Andaluská královská škola jezdeckého umění (La Real Escuela Andaluza del Arte Ecuestre). Ruta de la Costa („pobřežní cesta“) nabízí mnoho krásných scenérií, starobylých pevností a pozůstatků po dávných obyvatelích Andalusie. Na Ruta del Toro („cesta býků“) nahlédnete do života místních obyvatel a do jejich zvyklostí, prohlédnete si umělecké a kulturní památky kraje a také projdete místy, kde se pasou stáda býků určených pro zápasy. Poslední trasa – La Ruta de los Pueblos Blanco nabízí krásnou procházku přes vesničky s typickou architekturou.

Zkusit byste jistě měl i místní kuchyni. Tradiční specialitou je Berza Chiclanara – vařená cizrna se sladkými bramborami, zelenými fazolkami, hovězím a vepřovým masem a pikantní klobásou. Samozřejmě nechybí ani pokrmy z ryb a mořských plodů. A jako nápoj si můžete dopřát výtečné víno z místních vinic.

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .