0
0

Chiang Mai – město ležící v oblasti, která patří mezi důležitou historickou křižovatku severu a JV Asie. Tady prolnula kultura , myšlenky, výměna zboží mezi Čínou, Myamarem, Laosem a Thajskem. Chiang Mai je hospodářské a turistické město. Žije zde asi 1,5 miliónu obyvatel.

Je zde přes 300 chrámů (i ze 14.stol) je to téměř tolik chrámů jako jich má Bangkok. Chiang Mai je 700 km od Bangkoku.

My jsme přiletěli do Chiang Mai letadlem z Bangkoku. Chiang Mai bylo výchozím bodem pro naši cestu za horskými kmeny, za krásnou thajskou přírodou, vodopády, za slony..za báječnými lidmi, fantastickou thajskou kuchyní .Vyzkoušeli jsme zde uvolňující blahodárné masáže, jízdu na motorce i v autě. Měli jsme to štěstí, že ke kulatému výročí narození Thajského krále byla v tomto městě uspořádána světová výstava zahradní architektury EXPO . Několik dní jsme bydleli v staré části Chiang Mai ve starém hotelu s výbornou vegetariánskou kuchyní Gaps House.

Na 5 denní cestě po okolí jsme okusili další Guest housy. Svojí nadmořskou výškou je ideální pro aklimatizaci. Je zde příjemné podnebí s ochlazením v nočních hodinách. Ve městě jsme zaznamenali v r. 2006 v nočních hodinách silné otřesy půdy . Naštěstí, asi po třech otřesech, vše ustalo.

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .