0
0

Tento řecký ostrov jsem navštívil v roce 2008, někdy ke konci září. Září bylo jasnou volbou, protože nemám rád červencová vedra :-). To jsem se ale přepočítal. Rtuť teploměru neklesla pod 38°C, moře bylo příjemně teplé. To je výhodou dovolené ke konci sezóny. Na Rhodosu, více než na kterémkoliv jiném řeckém ostrovu to má jednu nevýhodu. A tou je totální vyprahlost země a tím i absence zeleně. Je to proto, že Rhodos má největší počet slunečných dnů ze všech ostrovů v Řecku. Za celých 11 dní jsem neviděl ani mráček, což je na konec září dobrý výsledek.

Zájezd jsem kupoval jako vcelku výhodný last moment a za svůj dovolenkový domov jsem zvolil Kolymbii. Přišlo mi, že je to ideální výchozí bod pro cestování po ostrově, což se osvědčilo. Horší už to bylo se samotnou Kolymbií. Tahle vesnice je stavěna velmi zajímavě. Centrem je 3,5 km dlouhá eukalyptová alej (takže když jdete s kamarády večer na pánskou jízdu, ženy budou vzpínat ruce a švitořit “ to zas bude zítra v álejích nablito“. Co na tom, že to není v Kersku, ale na Rhodosu :-))) ). Tahle alej vede od hlavní cesty, která je spojnicí s hlavním městem až téměř k moři. V její těsné blízkosti jsou po obou stranách restaurace, půjčovny aut a motorek, karaoke bary a supermarkety. Ta část aleje a centra Kolymbie, kde se něco děje není podle mě delší než 500m. Největší zábava je asi v karaoke baru a na diskotéce. Teď se vrátím k tomu, co se mi zdá na Kolymbii zvláštní. Je to, že naprostá většina hotelů je od centra vzdálena 0,5km až 1km. A mimo centrum se naprosto nic neděje. Když jdete tam a zpět, tak se celkem slušně projdete. Takže na to si dejte pozor, protože pokud vám nebude vadit ta vzálenost, tak bude určitě vadit to, že když si chcete zajít na oběd, budete muset šlapat pěkný kus. V pravé poledne to nedoporučuji. Řešením je all-inclusive. Druhým záporem je celkový rozvoj Kolymbie. Je vidět, že se staví nové hotely na každém rohu, ale nečekejte žádnou pohodovou vesničku se starou zástavbou a pár hotýlků. Na druhou stranu si odpočinete na nepřeplněné pláži a budete se kochat skalami, které vystupují z moře a tvoří horu Moni Tsambika. Kolymbii doporučuju všem kdo si chtějí odpočinout a nemačkat se v šesti řadách na pláži.

Co navštívit na Rhodosu?

Doporučuji navštívit hlavní město Rhodos (Rhodos Town).Stará část města je obehnána hradbami, které berou dech.

Hradby jsou v několika liniích a v prostoru mezi první a druhou hradbou je pěkný anglický trávník a do nebes

sahající palmy. Parádní místo pro focení. Když překonáte hradby, dostanete se do staré části města Rhodos.

Je to labyrint starých uliček s kamenými domy. Je to krásné místo. Odpočinout si můžete v některé z taveren.

Z přístavu se můžete vydat na výlet i do nedalekého Turecka. Jak se dostat do hlavního města? Doporučuju místní dopravu. Vyjde to na cca 2 Eura za jednu cestu. Odbyde vám tak problém s parkováním a autobus vás doveze přímo do centra. A přímo u autobusové zastávky si můžete dát v takovém větším bistru výborný gyros.

Zátoka Anthonyho Quinna. Natáčel se tu známý film s Gregory Peckem a Anthony Quinnem. Moc hezké místo, po cestě pojedete také kolem zátoky Ladiko, taky velmi fotogenické místo. Pokud chcete chtít místo na pláži, je třeba dorazit už ráno, protože pláž tu není nijak velká.

Faliraki, to je město nočního života. Pláže s lehátky v šesti řadách. Na dohled od pláže najdete Mc´Donalda, takové je to středisko. Kdo má rád noční život, ať vyrazí právě sem. Ve Faliraki jsem narazil na zvláštní věc, možná jste jí zažili i úplně někde jinde. Jdu si s přítelkyní po ulici a zastaví nás mladá Afričanka. Vyptává se odkud jsme a snaží se být familiérní. Poté nás chytne za ruce, spojí je dohromady a každému z nás dá ozdobný náramek kolem zápěstí. Ještě dodá kouzelnou větu, foukne na naše ruce a rozdělí je od sebe. Když se člověk zeptá, co to má znamenat, řekla že je to kouzlo lásky a pokud si až do konce dovolené nesundáme tyto náramky, tak spolu budeme navždy. 10 Euro každý, to je cena za tuhle srandu. Jako ostřílený mazák jsem vytáhl z kapsy pouhé 3 Eura a řekl jí, že víc bohužel nemáme. Podívala se na mě s vražedným pohledem, vytrhla 3 Eura z ruky a šla. Řeknu vám, že až narazí tahle africká holčina na skinheada na dovolené, tak s tou prací asi sekne. Takže bacha na ni.

Údolí motýlů. Tak tam jsem nebyl. Ale od delegátky jsem se doslechl, že na Rhodos musíte zajet v květnu, aby v údolí motýlů nějací byli.

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .