0
0

Je právě jeden z těch pochmurných březnových dnů kdy teploměr ráno ukázal 5 stupňů Celsia a já se snažím včas dostat přes téměř ucpanou ranní Prahu směrem na Holešovické nádraží. Cesta mi vůbec neubíhá, mám pocit, že se snad všude zastavil čas. Víc než kdy jindy mi záleží na každé minutě, vstával jsem pozdě a vlak rozhodně nepočká.

Je mi zima, na sobě mám několik vrstev letního oblečení a v malém kufru, který křečovitě svírám v ruce jen pár triček a dalších drobných věcí, které užiji až v tropickém podnebí. Ranní chlad a táhlý zvuk brzdícího vlaku mě probral ze snění o tom jaké je asi v tuto chvíli nádherné teplo v tropickém ráji na některém z menších ostrovů, který patří pod Seychely.

Chystám se právě s přáteli na cestu za jednou z těch exotičtějších dovolených v poslední době. Vidina bílých pláží, mořského příboje a odpočinku ve stínu palem mě dodává novou sílu. Zbývá pouze několik málo hodin a moje představy se zcela naplní.

S přáteli jsme právě vycestovali na dovolenou do Seychelské republiky a v našem cestopisu Vám rádi představíme zdejší pro nás Evropany exotickou a panenskou přírodu, kterou najdete na Seychelských ostrovech v Indickém oceánu ▪

Začátek cesty | Naše cesta začala odjezdem vlaku z Prahy do Vídně, odkud jsme pokračovali letecky do Katarského hlavního města Doha (Qatar – leží na Arabském poloostrově). Zde jsme po menších problémech vyrazili s katarskými aeroliniemi Qatar Airways směrem na Seychely.

Menší zaváhání jsme prožili na letišti v Katarském Doha, kde jsme zjistili, že naše telefonická objednávka letenek neproběhla na Seychely, ale díky špatné komunikaci na Maledivy. Na Seychelách je letiště na ostrově Mahé a na Maledivách je mezinárodní letiště na ostrově Malé a problém byl ihned na světě. Maledivy jsou sice krásné místo pro dovolenou, ale vzhledem k předem objednanému ubytování na Seychelách jsme usilovali o let právě tam.

Naštěstí stejná letecká vzdálenost a také cena letenek mezi Seychelským ostrovem Mahé a ostrovem Malé na Maledivách vychází podobně a během hodiny jsme seděli v letadle směrem k našemu vytouženému cíli – Seychely.

Ostrov La Digue

Cílem naší exotické dovolené na ostrovech Seychely bylo strávit týden na slunných bílých plážích ve stínu palem a poznáváním okolí ostrova. A to vše nejlépe bez známek moderní civilizace a hlavně všudy přítomných turistů.

Proto jsme zvolili jeden menší ostrov z mnoha ostrovů Seychel – La Digue. A to vše nám beze zbytku Seychely nabídly. Po přistání na ostrově La Digue, jakoby se rázem změnil náš svět, zakotvili jsme u starého mola, které obklopuje z jedné strany krásná písečná pláž s velkými kokosovými palmami a z té druhé na pohled neproniknutelný tropický les zasahující místy až do oceánu. V přístavu kde jsme zakotvili čekalo taxi v podobě volského povozu. V okolí se pohybovali pohodoví domorodí obyvatelé, kteří se bosi a v ležérním oblečení věnovali své práci. V tu chvíli jsme cítili, že jsme přesně tam, kde jsme si přáli, na exotickém místě naší planety, kde rozhodně nepanuje žádný spěch a zbytečné výdobytky moderní civilizace. Seychelský ostrov La Digue je ideálním místem pro exotickou dovolenou ▪

Ostrov La Digue patří k jedněm z těch nejkrásnějších ostrovů, které můžete na Seychelách navštívit, právem se mu také přezdívá perla Indického oceánu. Jedná se o třetí největší ostrov v Seychelské republice. Populace na tomto ostrově činí přibližně 2.000 obyvatel. Doprava na ostrov je možná plavbou z ostrova Praslin, který je vzdálen cca 30 minut. Na ostrově převládá jízda na kole. Automobilová doprava je limitována. Vzhledem k velikosti ostrova 3x5km to není překážkou. Veškerá místa jsou dosažitelná pěší turistikou během dvou hodin. Nejvyšším vrcholem ostrova je Eagle´s Nest Mountain, který měří 300m nad mořem a je umístěn zhruba ve středu ostrova ▪

Ubytování na ostrově La Digue jsme měli předem zajištěné v Calou GuestHouse, což je osada několika dvoudomečků s jednou hlavní budovou. Osada Calou GuestHouse je umístěna směrem do centra ostrova zhruba 15 minut chůze od oceánu. Nejsme přeci jen žádní robinsoni, takže ubytování v příjemném přízemním domečku s malou terasou směrem do tropického lesa s obytným pokojem a elektřinou, koupelnou (sprchový kout a toaleta), včetně malého krytého bazénu u hlavní budovy nám nijak nebylo na překážku na naší cestě mimo civilizaci (naše pohodlí nám bylo především). Příjemným zpestřením byla dekorace a výzdoba domků z nařezaných květů rozkvetlého ibišku.

Obyvatelé Seychel

Místní domorodí obyvatelé jsou velmi příjemní k cizincům, měli jsme pocit, že jsou neustále usměvaví a nemají potřebu se vnucovat pokud je sami neoslovíte. To je rozhodně přednost oproti jiným krajinám světa, které jsme navštívili, kde se místní obyvatelé nepříjemně vnucují (máme na mysli především Egypt, Tunisko).

Na Seychelách lze vycítit kořeny převážně z africké a indické kultury. Obyvatelé se skládají z potomků Afričanů, Angličanů, Arabů, Francouzů, Indů, Portugalců a Kreolů. Téměř každý člověk zde mluví alespoň trochu anglicky nebo francouzsky.

Místním jazykem je kreolština, je to směs jazyků původních obyvatel, hlavně angličtiny, francouzštiny a jiných jazyků.

Gastronomie

V osadě jsme měli zajištěné společné snídaně a večeře na velké terase u hlavního domu, který obývali příjemní majitelé osady Calou GuestHouse.

Ke snídani se převážně podávalo exotické ovoce (např. mango, papaya, granátová jablka a pro nás Evropany netypicky velmi malé banány, které se vyznačovali velmi sladkou chutí), dále snídaně tvořilo pečivo, případně vejce nebo vaječné omelety. K pití převládal místní čaj, případně káva nebo džusy. K večeři jsme mívali různé druhy ryb a to vždy velmi výtečně a chutně zpracované a jako příloha převládala rýže Basmati. Jako doplněk bývali kraby, zeleninové a ovocné saláty, kreolská omáčka a případně velice chutná huspenina z rybího masa, vajec a místního koření podávané s pečivem. Večeře bývali formou takzvaných švédských stolů.

Sami jsme oběd nevyžadovali a nevyhledávali, vzhledem k teplotám, které panují nad Seychelskými ostrovy jsme neměli příliš hlad a k jídlu nám opravdu postačili velice chutné a dostatečné snídaně s večeří.

Případně bylo možné si oběd zajistit např. v restaurantu Take-Away, který sloužil také jako internetová kavárna. Restaurant byl umístěn na pobřeží u jedné z hlavních cest, zde se prodávali zpracované pokrmy z mořských plodů, saláty, kuřecí maso, exotické ovoce a kokosové mléko. V těchto místech se nacházela cukrárna, poštovní stanice a malé obchůdky s prodejem suvenýrů. Kousek dál byla příjemná restaurace s vynikající kreolskou kuchyní, která se nacházela přímo na jedné z místních písečných pláží.

http://seychely.cestovatelem.cz/zaver-cestopisu.htm

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .