0
0

Vang Vieng – prostě pohodička

26.12.2008 jsme dorazili do městečka Vang Vieng, které se nachází asi na půli cesty mezi Luang Prabang a hlavním městem Laosu Vientiane. Je to tady přesně jak se píše v průvodci, jedněm se tady libí, druhým zase ne. V každém případě si tady umíte najít to své, díky čemuž si vás místo získá. Nás si získala příroda a spíš okolí města, než samotné město. Ve městě to vypadá tak, že každá druhá restauračka má puštěnou televizi, ve které hrají seriál Přátelé a pod telkou leží pupkatí i nepupkatí cizinci a zkrátka čumí na bednu. Inu, proti gustu…večer se chodí většinou vykalit do místních barů. Jezdí se sem také za hlavní atrakcí, kterou je „tubing“ (jízda po místní řece v traktorové duši), kterou jsme si nechali ujít (toš, děcka, kdo to má furt platit).

Je docela mazec, jak moc se liší informace v průvodci, který byl vydaný v 8/2007 od skutečnosti. Je to hlavně v cenách, a to čehokoliv, často je vše 2x dražší. Třeba tady ve Vang Vieng už jsme byli vytočení z toho, že i vstupné do obyčejné jeskyně stálo 45,-Kč, taky za přechod po mostě v jednom směru vyžadovalo zaplatit asi 10,-Kč. Kačka ke kačce a je kapsa prázdná. Díky velmi nízkému stavu vody v řece si to někteří cizinci šmarovali přes řeku Nam Song, obzvlášť, když měli ubytování na druhém břehu v nějakém resortu. My se ubytovali v bambusovém bungalovu se studenou vodou, ale v hezkém prostředí, jako v zahradě, kde ovšem každé ráno v 7:30 startovali cirkulárku, či motorovou pilu a byl to fakt nářez.

První večer ve Vang Vieng jsme v jednom second hand book shopu narazili na použitou Lonley Planet Thajsko, ale originál, vyměnili jsme ji za naši LP Vietnam (kopii) a holčině v shopu jsme zaplatili jen malý doplatek. Parádní kauf to byl. Je to velmi levný a výhodný způsob jak získat průvodce do dalších zemí, kam se chystáme. Byli jsme ještě v jednom obchůdku, kde moc výběr neměli, ale potkali jsme tam dvě bláznivé Češky, Alču a Vlaďku (holky nám dovolily napsat bláznivé:-)), se kterými jsme se ještě potom potkali ve Vientiene (v dalším článku).

27.12.2008 moc nám nepřálo počasí, ale i tak bylo pořád docela teplo, cca 22°C. Udělali jsme si jen malou procházku po nejbližším okolí, navštívili jeskyni Tham Jang a fotili motýly:-) a jiná zvířátka.

28.12.2008 jsme si hned ráno půjčili horská kola a vyrazili směr koupačka. Když svítí sluníčko, je opravdu hic, zrovna dnes bylo kolem 30°C. Cestu Luky naplánoval pěkně mazaně, najeli jsme sice nějaký kilák navíc, ale vyhnuli jsme se tak placení za mosty. Přes několik vesniček jsme se dostali až k jeskyni Tham Phu Kham, Laosané jeskyni považují za svatou, kde v ceně vstupenky byla také koupačka ve smaragdové laguně. Laguna nebyla moc velká, ale vodička čistá a osvěžující. Při zpáteční cestě nám zapadající slunce umožnilo udělat pár pěkně vypečených fotek.

29.12.2008 ve 14h jsme již odjížděli směr Vientiane, pěkně místním busem, ve kterém nebyl jediný cizinec. Byl to takový apartní bus s ještě apartnějšími záclonkami:-) Tento, asi již vysloužilý bus darovali dle označení Japonci Laosanům. Měl toho už dost za sebou, bylo vidno, ale busek to zvládnul a dovezl nás až do hlavního města.

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .