0
0

Podělím se s Vámi o zážitky z cesty do Dubaje na 7 dnů, kterou jsem absolvoval s velmi vhodně vybraným parťákem právě pro tuto cestu – mým 25 letým synem Janem.

Cesta byla zvolena s cílem a heslem: „ Za vším světově nej ….“. Již dopředu vám prozradím, že úkol byl na 100% splněn.

Záměr „to nej“ začal již vlastní cestou. Protože se naše návštěva konala ještě před zahájením pravidelné přímé linky společnosti Emirates na trase Praha-Dubaj, byl prvním nej již samotný let Praha-Paříž-Dubaj, který na úseku Paříž-Dubaj operuje Emirates dnes největším obchodním letadlem světa – A380. Úžasný zážitek – a když se po troše hovoru s krásnou letuškou povedlo mít i pár foto z kokpitu a pár vět s anglickým kapitánem a australským 1. pilotem, není už co dodat.

A pak už přicházely postupně za sebou další „ Nej“ :

NEJvyšší budova světa – Burj Khalifa – mrakodrap cca 800m, do jehož výšky 450m můžete vyjet jedním z úžasných výtahů české provenience na velmi úchvatnou vyhlídkovou terasu (za sklem, samozřejmě). Je to skutečně letecký pohled na „ malé“ 50-ti poschoďové mrakodrapy a stavby v moderní části Dubaje s perfektní úpravou včetně vodních ploch mezi nimi. Musíte se ale na „Khalifu“ objednat již na počátku týdne, abyste v druhé půli získali rezervaci na vstup.

NEJvětší obchodní centrum The MALL – opravdu úžasně prostorné, lidmi snad nenaplnitelné, architektonicky zvládnuté, s množstvím ohromného sortimentu nákupních a zábavních možností, od luxusních zlatnictví a klenotnictví (s relativně akceptovatelnými cenami!) až po delikates-shopy, značkové oděvy – a uprostřed toho všeho: velmi prostorné a technicky zvládnuté kluziště pro „ bruslící veřejnost“ – prostě i toto stojí za vidění…..

NEJstarší část Dubaje velmi kontrastuje s moderní částí, která ji obklopuje, ale obojí „ k sobě pasuje“. Je to opravdu typické staré arabské osídlení s původními mešitami, systémem „sukhů“(trhů) specializovaných vždy na určitý druh zboží, dřevěnými podloubími, se starou “madrasou“ (školou) a upravenými muzei z historie Emirátů. Celá historická část Dubaje

se nejvíce rozkládá na části Dubaje – Deira, a je velmi romanticky rozdělena zálivem, po němž se můžete projíždět na opravdu původních dřevěných, nyní již motorem

opatřených „ vorech“ (za 1,- Dinar – 5,- CZK), nebo ho jen přeplout z jedné strany na druhou. Romantické, hezké, uklidňující, velmi typické, prostě zážitek.

NEJlepší dojem na nás udělaly služby hotelu, v němž jsme v oblasti Deira bydleli. Na závěr pobytu mne napadlo kontaktovat šéfkuchaře hotelu (pán v jemném obleku s hedvábnou kravatou, dobrou angličtinou a způsoby) a požádal jsem jej, zda by hotelová kuchyně akceptovala návrh připravit nám „rozlučkovou večeři ze seafood-surovin“, které si sami dle

výběru přineseme z rybího trhu Dubaje (další NEJ…). Bez jakýchkoliv zaváhání bylo akceptováno. Zážitek jsme měli už z prostřeného svátečního stolu s tlumeným světlem a tichou hudbou, a pokud jde o vlastní přípravu obřích krevet, vybraných sepií – nemělo to chybu. A účet ? Věřte či ne – účtenka za použití služeb kuchyně v přepočtu – cca 200,-CZK !!!

A ještě jedno NEJ na závěr : NEJlevnější taxíky, které doporučuji jako nejrychlejší a nejlevnější spojení po Dubaji, a současně NEJpoctivěji se chovající taxikáři (přivezl mi mnou „odložený“ fotoaparát na zadním sedadle do recepce hotelu, která mu ještě přede mnou jeho nevelký účet uhradila …..)

Pokud byste rádi zažili vše jako my, ozvěte se jakýmkoliv způsobem, rád Vám cestu připravím ve „ věrné kopii“.

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .