0
0

V pátek 11.8.2008 jsme ve večerních hodinách započali naší cestu do Černé Hory. Poprvé jsme za české hranice vyrazili autem (samozřejmě půjčeným) a nemuseli jsme se tak spoléhat na veřejné dopravní prostředky… Výhody tohoto luxusu jistě netřeba rozsáhle popisovat.

Lampounovi se tentokrát rozhodli sdílet nejenom náklady, ale především cestovní zážitky se sestrou Lampounovou a rodinným přítelem Lampounů. Velikou výhodou této sestavy byla řidičská zdatnost všech zúčastněných, pokud tedy opomeneme mé vyjímečné projížďky v protisměru (nějak ty usínající spolujezdce člověk probrat musel…)

Během devíti dnů jsme najeli přes 3 000 kilometrů a občas se nám i povedlo z toho auta vystoupit a něco si prohlédnout. Nechtěli jsme to přeci jenom pojmout zcela v „japonském“ stylu, i když k tomu občas nebylo daleko.

První naší zastávkou byla Plitvická jezera v Chorvatsku a v neděli v odpoledních hodinách se nám konečně podařilo dorazit do Černé Hory. Přibližně dva a půl dne jsme trávili ve vnitrozemí a po zbytek cesty jsme pak projížděli pobřeží.

Tento rychlovýlet by se dal hodnotit jako velmi zdařilý, jen by neškodilo mít trochu více času a ubrat pár desítek, ne-li stovek lidí z pláží – české turisty nevyjímaje…

První dva dni v Černé Hoře – první zastávka na pivo a přenocování v Herzeg Novi, plážování, cesta podél Kotorského zálivu, přejezd pohoří Lovćen a noc strávená u místních obyvatel nedaleko monastýru Ostrog.

Prohlídka kláštera Ostrog a návštěva Biogradského jezera.

Skadarské jezero, projížďka lodí k ostrovnímu klášteru a cesta zpět k pobřeží – do města Ulcinj.

Nález údajně nejstaršího olivovníku v Evropě, prohlídka městečka Sveti Štefan a návštěva tržiště v Budvě.

Poslední den v Černé Hoře – návštěva historického města Cetinje, poslední koupání a večeře v Pestaru.

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .