0
0

V andaluském vnitrozemí se ve výšce 700 metrů nad mořem nachází malebná vesnička Castillo de Locubín, kde žije přes 5 tisíc obyvatel. Castillo je klidná obec, která je ideálním místem pro dovolenou pro všechny, kdo si chtějí odpočinout od ruchu a shonu velkoměst. Načerpáte sílu z nedotčené krajiny porostlé olivovými háji a bujnými lesy, která se rozkládá všude kolem.

Pro turisty je zde připraveno dostatečné a kvalitní zázemí i služby. Ubytování kromě hotelů a apartmánů poskytuje také starý venkovský dům ležící asi 5 km od centra obce. Ve městečku najdete několik obchodů s potravinami a základním zbožím, supermarket, četné restaurace a bary.

Mezi nejzajímavější památky města řadíme kapli Jesus Nazareno, nemocnici řádu Calatrava či kostel San Pedro. Nad městem se tyčí starý hrad La Villeta a turisticky přitažlivý je rovněž most přes řeku San Juan. Oblast je také známá svými četnými archeologickými nalezišti.

Jestliže chcete poznat další zajímavý místa této části Andalusie, není nic jednoduššího než si pronajmout auto a vydat se například do města Jaén, Granady nebo Córdoby.

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .