0
0

Španělská provincie Castellón, originálním názvem Provincia de Castellón, spadá pod oblast Valencijského společenství a je nejsevernější ze tří provincií, které jej tvoří. Castellón je s rozlohou 6,632 km2 zároveň nejmenší provincií v celé oblasti středozemního pobřeží a žije v ní okolo 600 tisíc obyvatel.

Provincie Castellón se od ostatních provincií ve Valencijském společenství liší tím, že zde neprobíhá tak intenzivní urbanizace. Jejími sousedy jsou katalánská provincie Tarragona na severu, aragonská provincie Teruel na západě, provincie Valencie na jihu a na východě je ohraničena vodami Středozemního moře. Úředním jazykem je španělština, ale hojně se zde užívá také valencijská katalánština.

Pobřeží Středozemního moře se v této provincii nazývá Costa del Azahar a je turisticky velmi vyhledávané. Naleznete zde příjemná letoviska a městečka, která poskytují turistům kvalitní zázemí a vše potřebné pro trávení pohodové dovolené. Některá střediska jsou rušná a zažijete v nich bujarý noční život, jiná jsou zase jako stvořená pro romantické duše a milovníky klidu. Za návštěvu stojí například hlavní město této provincie nazývající se Castellón de la Plana, kde žije cca 170 tisíc obyvatel, ale vynechat byste neměli ani Benicássim, Beníscolu či letovisko Oropesa del Mar. Na pobřeží leží také větší obce Vinaroz a Benicarló.

Pobřeží se může pochlubit dlouhými a širokými písečnými plážemi, které jsou omývány průzračně čistým mořem. Panuje zde příjemná atmosféra a návštěvníky jistě potěší i místní cenové relace, není zde totiž nijak extrémně draho. Kromě lenošení na plážích nabízí pobřežní centra také množství kulturních a zábavných podniků, sportovních zařízení, akvaparků s možnostmi vodních sportů. Podnebí je zde po celý rok vlídné, daří se zde pěstování pomerančovníků a mandloní.

Rozmanité je také vnitrozemí provincie Castellón, západní část pokrývá Iberské pohoří neboli Sistéma Ibérico, které je jen velmi spoře osídleno. Vnitrozemí je ideální pro pěší turistiku, cyklistiku nebo i jízdu na koni. Provincie Castellón je tedy velmi rozmanitá a nabízí jak krásu hor, tak i možnosti rekreace u moře.

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .