0
0

Casavells je malebná vesnička nacházející se v pěkném prostředí, asi 10 km od pobřeží Costa Brava. Žije zde pouze kolem 200 obyvatel, jejich zdrojem obživy je zejména zemědělství a nově i práce ve službách turistického ruchu. Každým rokem sem přichází stále více turistů a letovisko se proměňuje v oblíbenou destinaci.

Návštěvníci zde mají kvalitní zázemí v podobě ubytovacích, stravovacích i zábavních zařízení. Staré usedlosti se opravují a proměňují na příjemné penziony a malé hotýlky. Ubytovat se tak můžete například v domě San Narcís, nacházejícím se v centru obce, jehož historie sahá až do roku 1706. Zdejší restaurace lákají k ochutnávce typických španělských specialit a bary zase k posezení u sklenky dobrého vína.

Z historického hlediska je nejcennější stavbou romantický kostel Sant Genís, který byl vybudován již na počátku 12. století. V okolí Casavells se nachází spousta zajímavých míst, která rozhodně stojí za vidění. Obec má zajištěno pravidelné autobusové spojení s těmito místy, proto pokud nemáte k dispozici vlastní auto, můžete se vydat na zajímavý autobusový výlet. Navštivte třeba 6 km vzdálené městečko La Bisbal d´Empora, které se pyšní jedinečnou galerií „Fundacion José Niebla“ s výstavami uměleckých děl.

Pokud zatoužíte po koupání ve vlnách Středozemního moře, musíte se vydat do 17 km vzdáleného letoviska L´Estartit. Jestliže vám stačí sladká voda, pak můžete zavítat na koupaliště, které je asi 6 km daleko. Asi 17 km západně leží ještě město Pals, 34 km je to do krásné historické Girony. Milovníci sportu mohou navštívit 9 km vzdálené golfové hřiště. Přibližně 10 km od Casavells se rozkládá také významná archeologická oblast, kde byly nalezeny pozůstatky iberského města Ullastret a Peratallada.

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .