0
0

Cartagena je největším městem autonomního společenství Murcijské oblasti, které se nachází v jihovýchodní části Španělska.

Cartagera je důležitým přístavním městem při březích Středozemního moře. Přestože je co do počtu obyvatel největší metropolí Murcijské oblasti, jejím hlavním městem je zhruba poloviční a nedaleko ležící Murcia, kde sídlí parlament.

Město bylo založeno již ve 3. století před naším letopočtem a má tak velmi dlouhou historii, během které na jeho území vyrostla řada památek. V dnešní době tak mohou návštěvníci obdivovat například římské divadlo z 1. století, hrad ze 13. století, který v současnosti slouží jako městské muzeum, nebo stavby z období baroka, které sloužily vojenským účelům.

Dalšími pozoruhodným stavbami jsou radnice a Gran Hotel, které pocházejí ze začátku 20. století.

V blízkém okolí města se nacházejí exkluzivní pláže, které patří mezi nejlepší v celém Španělsku. Nedaleko města leží La Manga, výběžek pevniny, který odděluje zátoku Mar Menor od vln Středozemního moře. Mezi nejznámější pláže kolem města Cartagena patří kupříkladu Cala Cortina, Islas Menores, Honda, Mar de Cristal, Cala del Pino, Cavanna, Barco Perdido, El Galúa, Levante, a konečně La Gola.

Poloha

Poloha: jihovýchodní Španělsko, autonomní společenství Murcijské oblasti

Souřadnice: 37° 36′ 20″ SŠ, 0° 59′ 31″ ZD

Plocha: 558 km2

Obyvatelstvo

Populace: 218 210

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .