0
0

Městečko Carboneras leží v jižní části Španělska, na území autonomního společenství Andalusie a společně s nedalekým městem Almería patří do skupiny turisticky nejvyhledávanějších oblastí nejen známého pobřeží Costa de Almería, ale celého jihošpanělského pobřeží.

Carboneras se rozprostírá na březích Středozemního moře a v jeho okolí se na mořském břehu nachází mnoho dalších letovisek. Turisté sem přijíždějí prožívat bezstarostnou dovolenou strávenou na mořském břehu. Mohou zde očekávat rozmanité pobřeží, na kterém se nacházejí jak široké pláže pokryté bílým pískem, tak menší pláže, které před náporem davů turistů chrání pobřežní skály. Tyto ukryté pláže jsou sice o něco hůře přístupné, odměnou vám však bude tolik potřebné soukromí, které vám poskytnou. Celé pobřeží Costa de Almería, tedy i okolí Carboneras, je vyhlášené svou čistou vodou i plážemi, díky čemuž se může pyšnit modrou vlajkou Evropské unie.

Okolí Carboneras je pověstné i tím, že slunce zde svítí více než 300 dnů v roce a vzhledem ke geografické poloze městečka zde v podstatě neznají zimu. Centrum města se nachází okolo náměstí u hradu San Andrés, který pochází ze 16. století. Carboneras rovněž funguje jako vstupní brána do Národního parku Cabo de Gata.

Poloha

Poloha: jižní Španělsko, autonomní společenství Andalusie

Souřadnice: 36° 59′ 46″ SŠ, 1° 53′ 47″ ZD

Plocha: 95 km2

Obyvatelstvo

Populace: 7 267

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .