0
0

Dne 14.5. jsme vyjeli autem na dovolenou do Italského malebného městečka Caorle. Pro lepší orientaci Vám napovím, že se Caorle nachází blízko letoviska Bibione. Vyrážíme v 7.00h ráno. Z Mostu do Rakouského Veldenu je to 747 km. Počasí nám přálo, měli jsme krásné počasí. Ubytovali jsme se v penzionu v městečku Velden, který jsme měli už z domova přes internet zarezervovaný. Velice mile nás přivítali, byl to rodinný penzion – jmenoval se Penzion Zechner. Z penzionu jsme to měli k místnímu jezeru Worther see cca 25.minut pěšky, dalo se k němu dostat Ďáblovo stezkou, což je stezka trochu náročnější, jsou tam strmé cesty, stezka vede kolem malé říčky. Worther see je velké jezero, podél něho jsou cyklostezky, kavárny, půjčovny loděk … Měli jsme to štěstí, že jsme zde byli v pátek, a na jezeře se promítala laserová show. Byl to nezapomenutelný a krásný zážitek. Od července se na jezeře promítají i filmy.

Dne 15.5.2009 – jsme vyrazili k našemu cíli a to – do Caorle, ale ještě předtím jsme si chtěli udělat zastávku v Minimundusu, což je z Veldenu cca 30km. Minimundus je centrum, kde najdete všechny možné zmenšeniny slavných budov. Vstupné stojí pro dospělého člověka 12 euro. Minimundus je krásný, a pokud máte děti určitě budou nadšené! Jezdí tu i minivláčky, uvidíte Eifelovku, dokonce tu najdete i stavbu z České Repuliky – jakou?! zajeďte si sem a uvidíte sami :-). Chlapi mohou shlédnout start raketoplánu, který je jako opravdový. Je spuštěn každou hodinu. Můžete využít možnosti pořídit si foto profesional v Minimundusu, koupit si suvenýry, půjčit si pro děti kočárek, popř.vozíček pro nemohoucí. Je to nádhera, stejně tak můžete navštívit i planetárium v tomto areálu, nebo se můžete pohoupat a odpočinout si na houpačce. Než-li jsme si areál prohlédli, uběhlo přes 3,5 hodiny. Proto jestli můžu doporučit, rozhodně nespěchejte, mějte dost času. Můžete parkovat na P+R parkovišti, poku pojedete autem, a lístek z parkoviště Vám poslouží jako vstupenka do autobusu, který máte zdarma a doveze Vás až k Minimundusu. Je to autobus, který Vás zaveze do centra města Klagenfurtu. ( park.lístek dáte řidiči, on ho roztrhá, a dá Vám jiný lístek, ten platí i na zpáteční cestu a zároveň ho předložíte ke čtečce při odjezdu autem z P+R parkoviště ) Klagenfurt je pěkné městečko, na náměstí se konaly slavnosti, byla zde spousta stánků a módní přehlídka. Navštívili jsme kostel a výškovou věž – 225 schodů, vstupné bylo za 1 osobu 1 euro. Uvidíte z ní krásný výhled na celé město. Spolu se vstupenkou obdržíte i pohled s popisem, co kde vidíte na severu, jihu atd. Už je bohužel čas nasednout do auta a jet směrem do Caorle, a opustit Rakousko. Do Caorle nám cesta trvala cca 4 hodinky, a to jsme čas ještě natahovaly, protože nástup do hotelu jsme měli až od 16 h. Ubytovaní jsme byli v hotelu Kristall – Agenzia Luna Rossa – Viale Santa Margerita 119, kde jsme byli ubytovaní v apartmánu, který obsahoval ložnici, kuchyňku s vybavením ( mikrovlnka, … ), terasu se dvěma lehátky, a v obýváku byl gauč na roztažení, koupelna a záchod byli společné. Na střeše hotelu se nacházel bazén, který byl dostupný jen od 9h – do 17h. Pobyt jsme měli placený bez jídla a vyšel nás pro tři osoby bez dopravy na 8.060.- Kč ( 7 nocí ). V celém letovisku byl dodržovaný polední klid ( 13-15) a noční klid ( 23-7).

Hotel je situovaný blízko pláže cca 5min, pláž je písčitá, pokud jste klienty hotelu a máte připalceno za lehátko se slunečnkem, dostanete na recepci kartičku s číslem a slunečník a lehátko je Vaše. Na pláži najdete spoustu, ale opravdu kolikrát i haldy mušliček! Pozor na to, kolikrát je velmi nepříjemné na ně šlápnout! Moře je zde čisté, plavčík po Vás může vyžadovat kartičku s číslem lehátka! Na to si dávejte pozor! Obzvláště v pracovních dnech! Pokud se půjdete projít po pláži tak podél pláže najdete kameny, na kterých jsou vytesané různé obličeje, květiny, prostě různé útvary, je to moc pěkné a zajímavé zároveň. Městečko je plné kaváren, a obchůdků, tak jak je to v Itálii zvykem :-). Je tu i spousta vietnamců s oblečením stejně jako je to u nás. Podél pláže je spousta bufetů, kde se můžete občerstvit vynikající zmrzlinou nebo párkem.

Pokud budete mít chuť můžete využít možnosti se podívat lodí do Benátek. Ceny stojí:

dítě 2-6 let 16euro

dítě 7-15 let 24 euro

ostatní 31 euro

odkaz na stránky, kde se dozvíte více info je : http://www.motonavecaorle.com, můžete sei v Caorle také zakoupit výlet do laguny, který jsme si nekoupili, ale výlet do Benátek jsme si opravdu užili. Lodí se tam jede cca 3 hodiny, tam máte 4 hodiny volno, a pak se musíte vrátit, aby Vás loď odvezla zpět do Caorle. Cesta je únavná. Věřte, že na prohlídku Benátek jsou 4 hodiny hrozně málo! Benátky jsou nádherné, dobře si rozvrhněte, kam se chcete podívat, zajděte si do turistického centra koupit mapu, mapu nikde zdarma neseženete. My jsme si koupili mapu u stánku, a byla podstatně dražší než v TC a příliš podrobná a pro nás nepřehledná. Určitě vyzkoušejte lodní autobus, pokud pojedete v létě jako my pak se nikam před sluncem neschováte, proto aspoň šátek se hodí! S gondoliérama smlouvejte! První cenu Vám řeknou hodně vysokou, protože mají málo práce, alespoň tak to bylo za nás, pak ale sleví. Plavba na gondoliéře určitě stojí za to!

Celkově se nám dovolená velmi líbila. Pokud se vydáte do Caorle, užijte si tohle městečko se vším co Vám nabízí, pokud pojedete do Minimundusu věnujte mu spoustu času na prohlídku, a Benátky sami o sobě stojí za to. Doufám, že se do slunné Itálie ještě někdy vrátíme a poznáme zase jiná místa.

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .