0
0

Na východním pobřeží ostrova Mallorca se nachází poklidné letovisko Canyamel. Leží v krásné zátoce obklopené zelenými vrcholky, která je navíc lemována dlouhou a dostatečně širokou písečnou pláží. Právě tato pláž byla v minulosti několikrát oceněna Modrou vlajkou pro svou kvalitu a čistotu.

Pláž má velmi pozvolný vstup do moře, což oceňují především rodiny s malými dětmi. Na pláži nechybí sprchy ani převlékací kabiny. K dispozici je návštěvníkům také půjčovna nejrůznějšího sportovního vybavení. Na své si zde tak přijdou milovníci vodních sportů, jako je windsurfing, kiting, paragliding nebo jízda na vodních lyžích. Jsou zde také skvělé možnosti potápění. Pokud se raději věnujete aktivitám na souši, jistě vás potěší místní tenisové kurty nebo tři kvalitní golfová hřiště. Canyamel je mnohými nazývám rájem golfistů.

Samotné centrum Canyamelu je poměrně živé, najdete v něm spoustu kvalitních restaurací lákajících k ochutnávkám místních specialit, bary, diskotéky a samozřejmě nechybí ani obchody se suvenýry. Letovisko se může pochlubit širokou nabídkou ubytovacích zařízení, ať už jde o hotely, penziony nebo apartmány. V okolí letoviska se rozprostírá kopcovitá krajina posetá piniovými háji, do níž jsou veškerá tato rekreační zařízení vkusně zasazena. K moři se schází buď po schůdcích, nebo romantickými stinnými stezkami. Dominantní stavbou letoviska je stará kamenná věž tyčící na kopci, která nabízí krásný výhled do okolí.

Pokud si budete chtít pobyt na plážích v Canyamelu zpestřit nějakým výletem, doporučujeme navštívit nedaleké jeskyně Cuevas de Artá. Vchod do jeskyní se nachází 40 metrů nad hladinou moře a je možné se k němu dostat po poměrně příkrých schodech, které byly vystavěny při příležitosti návštěvy jeskyní španělskou královnou Isabelou II. před cca 160 lety. Výlet se tak příliš nehodí pro špatně pohyblivé a starší lidi.

Asi 17 km od Canyamelu zvou k prohlídce také Dračí jeskyně a 25 km je vzdáleno prehistorické pohřebiště Son Real Necropolis. Canyamel leží asi 70 km od hlavního města Palma de Mallorca, které rozhodně také stojí za návštěvu. Transfer z letiště tak trvá přibližně hodinu. V sousedním letovisku Cala Ratjada se rozkládá jedna z nejkrásnějších pláží ostrova a vydat se odtud můžete také na nedaleký ostrov Menorca.

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .