0
0

Na východním pobřeží Tenerife se rozkládá městečko Candelaria, které láká návštěvníky nejen krásnými plážemi a čistým mořem, ale také množstvím architektonických památek. Původně na tomto místě stávala jen malá rybářská vesnička, která se s rozvojem turistického ruchu na ostrov proměnila v oblíbené a vyhledávané letovisko poskytující návštěvníkům kompletní zázemí. Dnes zde žije okolo 12 500 obyvatel, jejichž zdrojem obživy je kromě rybolovu a zemědělství také práce ve službách.

Díky stálému a příjemnému podnebí je ideálním místem pro letní i zimní rekreaci. Turisté mohou navštívit zdejší restaurace s typickou kuchyní, bary, obchody se suvenýry, supermarkety, ale také četné pamětihodnosti. Centrum města je tvořeno dvěma ulicemi, které jsou lemovány staršími domky. Ulice nakonec vyúsťují na rozlehlém náměstí. Náměstí je z jedné strany ohraničeno mořem, v další části zase skálou, u které byl postaven kostel Basilica de Nuestra Seňora de la Candelaria.

Kostel se stal významnou dominantou města, uchovává totiž sošku Panny Marie, která je patronskou Kanárských ostrovů. Její soška byla údajně v pohanských dobách na tomto místě vyplavena mořem. V 19. století se však zase do hlubin moře vrátila, během silného přílivu ji totiž odnesla voda. K vidění je tak dnes jen její kopie. Přesto se sem každoročně vypraví tisíce španělských věřících, aby uctili její slávu.

Stejně jako je tomu i na jiných místech Tenerife, také zde na staré městské jádro navazuje moderní zástavba. Jednou z dalších zajímavostí Candelarie je řada bronzových sošek stojících zády k moři. Sochy mají představovat domorodé náčelníky, kteří vládli na ostrově v dobách, kdy se ho snažili dobýt Španělé. Dnes tyto sochy představují velkou turistickou atrakci, na jejich fotografie nebo zmenšené modely najdete snad v každém odchodě.

Milovníci koupání a relaxace na pláži mají možnost navštívit některou ze zdejších pláží. Některé jsou tvořeny jemným černým pískem, jiné kameny. Pláže mají pozvolný vstup do moře, proto jsou ideální pro rodiny s dětmi a nepříliš zdatné plavce. Každoročně se zde v srpnu konají slavnosti, které připomínají historické setkání původních obyvatel ostrova Guančů s nově příchozími Španěly. Z Candelarie je zajištěno pravidelné autobusové spojení s okolními městečky a letovisky. Zajet si tak můžete například do hlavního města Santa Cruz de Tenerife, Playa de Américas, Playa de los Cristianos nebo Puerto de la Cruz.

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .