0
0

Městečko Can Picafort je vystavěné na 8 kilometrů dlouhé písečné pláži uprostřed zálivu Bahía de Alcudia. Původní rybářská vesnice s malebným přístavem se díky turistickému ruchu přeměnila na moderní mezinárodní letovisko.

Toto letovisko, během sezóny nesmírně živé, má rozlehlou bílou písečnou pláž. Je to v podstatě vesnice táhnoucí se 3 kilometry podél silnice. Na hlavní ulici Avenida Reina Sofia se tísní jeden bar vedle druhého, krčma na krčmě, obchůdek na obchůdku. Hotely, které tu většinou vyrostly po roce 1960, patří ke středním kategoriím. Jsou to hotely pro mladé lidi a rodiny s dětmi. Vedle zábavy, tenisových kurtů, jízdárny a možností pro de facto všechny vodní sporty je Can Picafort také místem dlouhých pláží a odpočinku.

Can Picafort je pláž patřící k venkovskému městu Santa Margalida. Je to letovisko se skutečně průkopnickými dějinami. První chatu na pláži postavil dřevorubec Jeroni Fuster, kterému přezdívali „Picafort“ („Prašť do toho). Jméno se přeneslo na jeho chatu a pak i na celou osadu, která vznikla během třiceti let.

Výletní cíle v okolí

Muro

Toto mallorské město leží jen pouhých 5 kilometrů směrem do vnitrozemí od rušného pobřeží Playa de Muro, sousedícího s plážemi letoviska Can Picafort. Za návštěvu zde stojí etnografické muzeum (Museo Etnológico) fundovaně uspořádané ve dvou podlažích reprezentativního měšťanského domu. Můžete si zde prohlédnout užitkové předměty venkovského a měšťanského prostředí 18. a 19. století.

Sa Pobla

Toto ovocnářské a zelinářské centrum Mallorky vám nenabídne žádné památky, ale venkované zde jsou zdvořilí a laskavě zdrženliví. Každoročně 16. ledna se zde koná tzv. „Revetla de Sant Antoni“ – vzrušující řádění čertů.

Zajímavá je i „Trobada dels pintors“, což je setkání malířů poslední neděli v listopadu. Schází se zde více než stovka mistrů štětce a barev, amatérů, profesionálů i jejich fanoušků.

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .