0
0

Cambados je poklidná rybářská obec ležící v Galicijské oblasti Rías Baixas na severozápadě Španělska. V městečku, které je situováno na úpatí hory Sierra de Barbanza, dnes žije kolem 14 tisíc obyvatel. Návštěvníkům poskytuje veškeré potřebné zázemí a služby a umožňuje tak strávení pohodové a ničím nerušené dovolené.

Dominantou města je palác Pazo de Fefiňanes a zajímavý je rovněž kostel San Benedict. Celé Cambados je architektonicky, historicky i kulturně významná lokalita, nacházejí se zde také četná archeologická naleziště. Díky výhodné poloze můžete z města podnikat pěkné výlety do okolí. V létě sem přijíždí davy turistů, kteří touží poznat typickou Galicii.

K aktivním pěším výletům lákají nedaleké hory a k lenošení u moře zase nedaleké neobydlené ostrovy Illas Cíes. Na nich si můžete užívat bílých písečných pláží, které jsou olemovány borovými lesy. Zdejší nedotčená příroda se stala domovem a útočištěm pro mnoho druhů vzácných mořských ptáků.

Pokud si pronajmete auto, můžete se vydat do krásného města Santiago de Compostela, jež je vzdáleno přibližně 60 km. Santiago de Compostela je hlavním městem španělské autonomní oblasti Galicie. Nejvýznamnější památkou je katedrála sv. Jakuba, jež se stala cílem proslulé Svatojakubské pouti. V roce 1985 bylo město zapsáno na Seznam světového kulturního dědictví UNESCO.

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .