0
0

Na andaluském pobřeží Costa del Sol se nachází malebné městečko Caleta de Vélez. Najdete zde řadu zajímavostí, kvalitní služby a vše potřebné ke strávení pohodové dovolené. Místní obyvatelé se stále věnují rybolovu, ale jejich hlavním zdrojem obživy se v posledních letech stal turismus.

Toto přímořské letovisko je lemováno krásnými plážemi, na kterých se můžete věnovat některému z vodních sportů, jako je třeba plachtění, vodní lyžování, surfing, jízda na vodních skútrech nebo šlapadlech. Za malý poplatek je možné si pronajmout lehátka a slunečníky. Na své si zde přijdou také milovníci potápění a šnorchlování, kteří mohou pozorovat bohatý podmořský život. Pláže mají pozvolný vstup do moře, proto jsou vhodné jak pro rodiny s dětmi, tak i pro méně zdatné plavce.

Ve sportovním přístavu si můžete také zaskotačit na wakeboardu nebo provozovat jinou sportovní aktivitu. Rozmanité okolí města je ideální pro podnikání zajímavých pěších nebo i cyklistických výletů. Lákavé je zejména nedaleké pohoří Sierra de Tejeda, které je protkáno množstvím značených turistických stezek.

Hlavní událostí města je každoročně červencová fiesta Nuestra Seňora del Carmen. V centru městečka můžete navštívit supermarket, obchody, restaurace, bary a podniky s večerní zábavou. Nevynechejte ani plážové restaurace, kde máte možnost ochutnat ty nejlepší lahůdky oblasti. V historickém centru najdete také četné pamětihodnosti. Úzké a klikaté uličky jsou ideální k nákupům i vycházkám. Z některých míst je nádherný výhled na celé městečko a rozlehlé pobřeží.

Z Caleta de Vélez se můžete pravidelnou autobusovou linkou vypravit do okolních měst, jako je třeba Vélez Málaga s působivou pevností, Nerja nebo historická Málaga.

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .