0
0

Na východním pobřeží ostrova Fuerteventura se rozkládá moderní prázdninové středisko Caleta de Fuste. Je to poměrně oblíbené a hojně navštěvované místo, každoročně zde stráví svou dovolenou více a více turistů z nejrůznějších koutů Evropy. Letovisko je vhodné především pro rekreaci rodin s dětmi, které zde najdou potřebný klid i dostatek zábavy.

Přitažlivá je samozřejmě také zdejší bezpečná písečná pláž, která se táhne v délce 800 metrů a má pozvolný vstup do moře. Jelikož je navíc chráněná před větrem a velkými vlnami, je ideální i pro koupání malých dětí či nepříliš zdatných plavců. Pokud jste v Caleta de Fuste s dětmi, bude pro vás nejvhodnější pláž Playa del Castillo. Za malý poplatek je možné si na plážích pronajmout lehátka a slunečníky nebo se věnovat některému z vodních sportů. Vyzkoušet si můžete surfování, plachtění, jízdu na vodních lyžích, skútrech nebo vodních šlapadlech. Na své si v průzračně čisté vodě Atlantiku přijdou také milovníci potápění a šnorchlování, kteří mohou pozorovat bohatý podmořský život.

Malebné centrum městečka je plné restaurací lákajících k ochutnávce specialit, ale také barů, diskoték, obchůdků a krámků se suvenýry. Nejvíce jich je soustředěno v moderním komplexu Pueblo Majorero, zde najdete naprosto vše, co ke správnému turistickému centru patří. Ráz městečka udává také krásný malý jachetní přístav se starým kasinem.

Z letoviska Caleta de Fuste je možné podniknout spoustu zajímavých výletů. Jedním z nich je návštěva věže Castillo del Fustes pocházející z roku 1741. Věž byla vytvořena z lávy a měla za úkol chránit přístav proti nájezdům pirátů. Někde bývá městečko Caleta de Fuste nazýváno také jako El Castillo, nenechte se tedy tímto dvojím pojmenováním zmást.

Výhodou letoviska je především dobré spojení s letištěm, proto již není problém se do této oblasti dostat. Je však třeba počítat s tím, že občasný hluk z 8 km vzdáleného letiště bude patrný. Od Caleta de Fuste je hlavní město Puerto Rosario vzdáleno cca 12 km.

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .