0
0

Na východním pobřeží ostrova Fuerteventura je krásné letovisko Caleta de Fuste. Se svými dlouhými písečnými plážemi, rozlehlým prázdninovým zařízením i krásnou plážovou promenádou je přímo ideálním místem pro rodiny s dětmi.

Město má mnoho restaurací, které vysloveně hýčkají své hosty vynikajícími ostrovními pokrmy. V mnoha barech, kde probíhá čilý noční život, můžete zakončit večer v dobré společnosti. Také sportovní příležitosti v Caleta de Fuste jsou velmi různorodé. Zátoka nabízí ideální podmínky pro vodní sporty. Tak třeba surfaři se tu mohou věnovat svému sportu, a to i za pomoci instruktorů. Místní potápěčské školy nabízejí různé kurzy, kdy se můžete vydat do těch nejkrásnějších potápěčských lokalit.

Krásné okolí místa můžete prozkoumat velmi snadno pěšky nebo na kole. Caleta de Fuste bývá často výchozím bodem pro výlety do Salinas del Carmen. K solným polím s bazénky, které přehrazují mořskou vodu, můžete dojít po krásné pobřežní cestě. Na půli cesty můžete také navštívit vápenku z 19. století, která byla s velkou péčí zrestaurována.

Jednou z atrakcí města je pevnost El Castillo z 18. století, která vypadá jako impozantní válcová věž. Nachází se v přístavu, který představoval v dřívějších dobách jeden z hlavních vývozních přístavů na ostrově Fuerteventura.

Dnes chrání přístavní molo pláž Playa del Castillo ve tvaru srpku měsíce před silným vlnobitím. Klidná voda tady umožňuje plavat i dětem, poněvadž Atlantik je tu zpočátku mělký a nemusíte mít o děti žádné obavy. Krásná, palmami lemovaná promenáda s restauracemi a kavárnami vás vybízí aspoň ke chvilce odpočinku.

V Caletě a v jejím bezprostředním okolí pronajímají místní občané individuálním turistům pěkné apartmány a vilky (finky), které se nacházejí v okouzlujících místech.

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .