0
0

Severně od města Costa Teguise, na severozápadě kanárského ostrova Lanzarote, leží malá rybářská vesnice Caleta de Famara s necelým 1 tisícem obyvatel.

Vzhledem k dobrým povětrnostním podmínkám zde najdete mnoho surfařů, kteří tu tráví hodiny plné pohody na široké písečné pláži, která je nejdelší na ostrově. I příznivci nudismu zde mají možnost vychutnat si sluníčko. Silný vítr od moře sem přináší i nevýhodu, protože ulice obce jsou často pokryté jemným pískem, takže tu auta snadno dostanou smyk.

Hned za pláží vzniklo v 70. letech prázdninové středisko, kde turisté najdou prostorné apartmánové domy v bezprostřední blízkosti Atlantiku. V Caleta de Famara je i pár obchodů s potřebami pro surfaře, stejně jako malé obchody. Vesnička je také oblíbená pro svoje útulné restaurace s rybími specialitami.

Část svého dětství zde strávil známý umělec a ekolog z Lanzarote, César Manrique, a místní nádherná krajina ho v mnohém inspirovala. Okolní skalní hřebeny Risco de Famara, zvedající se až do výšky téměř 700 metrů, přitahují mnoho turistů, kteří pak odtud mají krásný výhled na pobřeží.

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .