0
0

Calella de Palafrugell je malé městečko nacházející se na pobřeží nedaleko města Palafrugell. Je situováno na pobřeží Costa Brava a náleží do autonomní oblasti Katalánsko.

Jeho hlavním lákadlem jsou především krásné zátoky a široké písečné pláže. Zde se můžete věnovat všelijakým vodním sportům, jako je paragliding, windsurfing, jízda na vodních lyžích a skútrech. Pláže jsou upravované, za malý poplatek si můžete pronajmout lehátka a slunečníky. Koupání je umožněno v průzračně čistých vodách Středozemního moře.

Kvůli příznivému středozemnímu klimatu je Callela de Palafrugell ideálním místem pro dovolenou v kteroukoliv roční dobu. Díky nádherným plážím má letovisko ideální předpoklady pro rozvoj cestovního ruchu.

Obec je poměrně rušná a poskytuje návštěvníkům vše, co potřebují pro strávení pohodové dovolené. Ulice jsou lemovány zahradními restauracemi, bary i typickými španělskými obchůdky se suvenýry a potravinami.

Na své si zde přijdou rovněž milovníci historie, kromě krásného historického jádra mohou obdivovat třeba kostel St. Martí postavený v 11. století. Místní obyvatelé zde stále dodržují původní tradice a zvyky, často se zde proto pořádají různé pouliční slavnosti a oslavy.

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .