0
0

Cala Vadella je jedním z nejkrásnějších středisek ostrova Ibiza, která je součástí Baleárského soustroví. Již cesta z letiště je zážitek. Úzká silnice se klikatí mezi piniovými háji, míjí nejvyšší vrchol ostrova Atalaia (475 m n. m.), odkud je vidět i severní město San Antonio, a pak náhle klesá směrem k zátoce Cala Vadella. Cestou se návštěvníkům nabízí pohled na nádherný přírodní úkaz, 381 metrů vysoký skalní masiv Es Vedra, který vystupuje kolmo z moře necelé 3 km od pobřeží u malého letoviska Cala D´Hort.

Cala Vadella leží v malebné zátoce a její pobřeží tvoří dlouhá písečná pláž. Zdejší zátoka slouží jako přístav pro jachty, jejichž majitelé sem jezdí načerpat nádhernou atmosféru tohoto pozoruhodného místa. Díky snadnému přístupu do moře je zde koupání vhodné i pro rodiny s dětmi. Návštěvníci mohou v Cala Vadella provozovat nejrůznější druhy vodních sportů, jako je například potápění, jachting či šnorchlování. Krásný jemný písek pláže je z obou stran lemovaný skalními útesy a za nimi se rozprostírá rozlehlé moře. Romantiku prostředí umocňují desítky bílých jachet, kotvících v zátoce.

Jedno z nejkrásnějších středisek na ostrově s unikátní polohou je vystavěno mezi zalesněnými svahy přímo u romantického zálivu, jenž je z obou stran lemován rozeklanými skalními útesy. Samotné středisko sestává z několika apartmánových a hotelových komplexů a nádherné dlouhé pláže pokryté jemným pískem. K dispozici je i několik restaurací a obchůdků vystavěných podél pláže uprostřed zeleně.

Určitě navštivte restauraci Maria Luisa, ve které panuje vstřícnost a pohoda. Ochutnejte některé z nabízených výtečných menu. Můžete také navštívit San Antonio vzdálené přibližně 8 km, které je s Cala Vadella spojeno pravidelnou autobusovou dopravou. Cala Vadella je ideálním místem pro strávení klidné dovolené uprostřed zeleně, místo jako stvořené pro rodinnou dovolenou.

Tipy na výlety

Cala Vadella umožňuje svým návštěvníkům překrásné výlety do okolí. Nádherná krajina posetá piniovými háji u romantického zálivu je ideální pro pěší turistiku. Panenská příroda a členité pobřeží umožňují podnikat zajímavé procházky po okolí.

Ačkoliv si na Ibize můžete téměř kdekoliv vypůjčit kolo, silnou motorku, nebo skútr, tak pokud pouhým selským rozumem srovnáte ceny za nabízené služby, vyjde půjčení auta jako jednoznačně nejvýhodnější. To samozřejmě platí za předpokladu, že si ho nebudete půjčovat přímo v letovisku, kde jsou ceny přemrštěné, nýbrž využijete již výše uvedené informace o nejlevnějším půjčení na letišti.

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .