0
0

Cala Ratjada má své příznivce převážně mezi mladými lidmi a mladými rodinami, které se vždy znovu vracejí do známých míst, většinou hotelu s jednou hvězdičkou a s domáckou atmosférou. A takových hotelů je v „zátoce rejnoků“, což je překlad místního názvu, dost a dost. Cala Ratjada je cenově dostupná a rušná. V centru obce Cala Rajada lákají v létě módní butiky, na přístavní promenádě stojí jeden bar vedle druhého – někdy je „in“ ten, jindy zas onen.

Nejdůležitější sportovní událostí je mezinárodní maratón v surfingu, který se koná každoročně od července do začátku září. Závodníci musejí překonat asi 50kilometrovou trasu z letoviska Cala Ratjada do Ciutadelly na ostrově Msenorca. Obě příjemné písečné pláže Cala Guya a Son Moll jsou vzdáleny asi deset minut chůze od původní osady s rybářským přístavem.

Idylický přístav i zdejší rybáři zdárně odolali přílivu turistů, který toto největší letovisko na severovýchodě Mallorky zažívá od začátku 60. let 20. století. Dlouhá pobřežní promenáda vede z písečné zátoky Cala Gat na jihovýchodě poloostrova směrem na západ přes přístav k pláži v Son Mollu.

Na severu je vyhledávaným místem dostaveníček potápěčů skalnatá Cala Lliteras a o kousek víc na západ naleznou milovníci slunce piniemi obstoupenou písečnou pláž v Cale Guya, mezi návštěvníky nejoblíbenější koutek této části pobřeží. Piniemi lemované zátoce Cala Agulla se co do krásy zcela vyrovná deset kilometrů vzdálená písečná pláž Cala Mesquida, kolem níž stojí sice nepříliš vzhledné, ale také nijak nápadné budovy.

Tipy na výlety

Na vršku nad přístavem stojí Villa Sa Torre Cega („slepá věž“), která je majetkem bankéřské rodiny Marchů. V její zahradě je zřízeno muzeum pod širým nebem, kde mohou návštěvníci zhlédnout asi 40 plastik současných, převážně katalánských umělců.

Cuevas de Artá

V této krápníkové jeskyni pod vrcholem Cabo Vermell „vykouřil“ král Jakub I. poslední arabské odpůrce, a proto jsou stěny v jeskyni dodnes začerněné kouřem. Ke vchodu, ležícímu 40 metrů nad hladinou moře, se dostanete po příkrých schodech, které bly před 150 lety postaveny u příležitosti návštěvy španělské královny Isabelly II.

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .