0
0

V těsné blízkosti hlavního města Mallorcy se rozkládá oblíbené turistické středisko Cala Mayor. Toto letovisko je známé tím, že v něm má své letní sídlo španělská královská rodina. Celkově patří Cala Mayor mezi luxusnější destinace, vyrostla zde spousta hotelů a hotelových komplexů vyšší kategorie, které nabízejí ubytování na úrovni.

Calu Mayor ležící na jihu ostrova Mallorca si tak oblíbili hlavně zámožnější turisté, ale najde se zde ubytování i pro normální smrtelníky. Velkým lákadlem jsou zdejší přírodní krásy, odpočinek nabízí malé skalnaté zálivy lemované písečnými plážemi omývanými průzračně čistou vodou. Pláže mají pozvolný vstup do azurového moře, jsou vybaveny lehátky, slunečníky, sprchami a plážovým barem. V centru letoviska se nachází velké množství nejrůznějších obchůdků, restaurací lákajících k ochutnávce místních specialit, kaváren a také barů nabízející večerní zábavu. Zajímavostí je, že v Cala Mayor sídlí nadace známého španělského malíře Joana Miró.

Cala Mayor je pro mnohé návštěvníky atraktivní svou polohou v blízkosti hlavního města Palma de Mallorca. Z letoviska se nabízí pravidelné a poměrně časté autobusové spojení. Hlavní město je tak velmi dobře dostupné po celý den. Kdo má zájem, může se vypravit na prohlídku historického centra hlavního města, na nákupy nebo za bujarým nočním životem. Právě Cala Mayor je nejen letoviskem, ale je považována za obytnou městskou čtvrť Palmy. Vzdálenost od letiště je přibližně 10 minut.

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .