0
0

Populární přímořský rezort Cala d’Or, tedy v překladu „zlatý záliv“, se nachází na východním pobřeží Mallorky a jeho břehy tak smáčí Středozemní moře.

Cala d’Or sestává ze tří oblastí; centra samotného města Cala d’Or a navazujících rezortů Cala Egos a Cala Ferrera, které jsou vzájemně propojeny vlakovými linkami městské hromadné dopravy.

Centrum města žije v hlavní sezóně čilým životem a pobřežní promenáda je lemována řadou obchodů, barů a restaurací, které svým návštěvníkům nabízejí lahodné místní pokrmy i lahůdky zahraničních kuchyní. Široká nabídka restaurací vás čeká i v oblasti přístavu, ve kterém kotví luxusní jachty a lodě plavící se na okružních plavbách po Středozemním moři. Přístav nabízí kotvícím plavidlům bezpečí před mořskými bouřemi, protože je dobře chráněn okolní krajinou.

Oblast Cala d’Or byla jedním z prvních rekreačních rezortů na celé Mallorce. Bílé udržované budovy hotelů a dalších ubytovacích kapacit svým stylem připomínají hotely na Ibize a díky tradičnímu vzhledu nepůsobí v krajině ostrova jako pěst na oko. Přestože většina hotelů v Cala d’Or nabízí převážně all inclusive ubytování, i zde existuje možnost pronajmout si soukromý apartmán nebo rovnou vybavenou vilu, kde si stravování turisté zajišťují sami.

Poloha

Poloha: východ ostrova Mallorca

Souřadnice: 39° 23′ SŠ, 3° 14′ VD

Obyvatelstvo

Populace: 3 831

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .